Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zajímavosti

Centrum města po revitalizaci, 2014

Na základě výsledků architektonických soutěží z roku 2011 prošly tři lokality v centrální části města velkou proměnou. Postupně byly revitalizovány prostor Gahurova prospektu, otevřený na podzim roku 2013, prostor podchodu a jeho okolí na náměstí Práce, otevřený v červnu roku 2014 a jako poslední prostor parku Komenského, otevřený v říjnu roku 2014.


Gahurův prospekt získal již významná ocenění:
- Park roku 2014 - 2. místo
- Stavba roku 2013 Zlínského kraje - kategorie Rozvojových projektů měst a obcí - hlavní cena
- nominace Českou komorou architektů na prestižní evropskou cenu za architekturu MIES VAN DER ROHE AWARD 2015

Prostor podchodu na náměstí Práce a jeho okolí i přes řadu kritik, svým novým pojetím zpříjemňuje veřejný prostor v centru města.

Park Komenského je třetím významným projektem, který vylepšil vzhled a funkčnost centra Zlína. Nové stromy a keře, tvarované stěny z dřevin, ulice Školní jako pěší zóna, elegantní lavičky, dětské hřiště, altán pro odpočinek i hudební produkce, veřejně přístupné WiFi, to vše je možné si od začátku října 2014 vyzkoušet v rekonstruovaném veřejném parku v centru města.

U příležitosti otevření parku Komenského uspořádala obecně prospěšná společnost Zlínský zámek společně se zlínskou radnicí v pondělí 6. října 2014 jednodenní výstavu „Sochy v parku" děl předních sochařů, kteří byli nebo jsou spojení se Zlínem. Potkala se zde tradiční i současná díla Vincence Makovského, Radima Hankeho, Karla Nepraše, Petra Stanickeho, Zdeňka Šmída, Jana Ambrůze, Vladimíra Jarcovjáka a Jiřího Beránka.

Beseda s architekty z ateliéru Ellement

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru