Česky

Česky

English

menu
zavřít

Otevřená data

Podmínky užití

Od 16. 1. 2018 poskytuje Statutární město Zlín Otevřená data (Open data).

Užití dat a výstupů poskytovaných formou mapových prohlížecích a stahovacích služeb a formou typizovaných souborů dat (open data) je možné za podmínek licence CC BY-SA 4.0 [http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/], tedy:

  • Odběratel může dílo kopírovat a dále distribuovat na jakémkoli médiu a v jakémkoli formátu.
  • Odběratel smí dílo upravovat, transformovat či začlenit do vlastního díla pro jakýkoli účel, a to včetně komerčního využití.
  • Povinností odběratele je uvést autorství, poskytnout s dílem odkaz na licenci a vyznačit provedené změny. Toho může odběratel docílit jakýmkoli rozumným způsobem, nicméně nikdy ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval odběratele nebo způsob užití díla odběratelem.
  • Pokud dílo či jeho odvozeniny šíří odběratel dále, musí zachovat licenci.
  • Data získává odběratel zdarma, proto je zapovězen jejich přímý přeprodej

Díla vzniklá s využitím dat a výstupů z datového skladu GIS SM Zlín opatří žadatel a odběratel kromě odkazu na licenci CC BY-SA 4.0 také doložkou: „datový podklad © SM Zlín“

  • statutární město Zlín se zříká odpovědnosti za případné škody vzniklé dalším užitím a zpracováním otevřených dat, jakož i odpovědnosti za škody způsobené případnými chybami, které by otevřená data mohla obsahovat

V případě, že odebraná data slouží jako podklad pro vytvoření tištěného kartografického díla, předá žadatel a odběratel dodavateli autorský výtisk.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru