menu
zavřít

Alternativa - kulturní institut Zlín

Program

 

 

 PROGRAM NA LISTOPAD 2022

 Mezinárodní festival outdoorových filmů – přednášky, vstupné 80 Kč

 

5. 11. v 16 hodin (sobota)

KOSTARIKA – 50 ODSTÍNŮ ZELENÉ - David Varga (CZ, fotograf)

Kostarika je nádherná zelená země plná pralesů, hor, sopek, pláží, termálních pramenů, vodopádů, národních parků i exotických zvířat. Člověk si zde může jeden den užít úchvatné surfování ve vlnách Pacifiku a druhý den azurovou barvu teplého Karibského moře. Často se jí taky říká "zelený klenot Střední Ameriky". Zároveň je však Kostarika i zemí mnoha kontrastů a ne všechno je tam tak růžové (nebo zelené), jak se může zdát.

 

6. 11. v 16 hodin (neděle)

PŘEŽIL JSEM K2 - Lukáš Jasenský (CZ, horolezec)

Dva čeští horolezci Lukáš Jasenský a Marek Novotný se vydali na druhou nejvyšší horu na světě K2 (8 611 m). Od samého počátku bojovali se smůlou, když jim nedoručili zavazadla. Nevzdali se a bez podpůrného týmu, fixních lan, kyslíku a s minimem vybavení vyrazili do stěny (Česenův pilíř) této obávané hory, ve které byli zcela sami.

 

7. 11. v 16 hodin 

GAMBIE – USMÍVAJÍCÍ SE POBŘEŽÍ AFRIKY - Radek Štětkář (CZ, muzikoterapeut)

Tam, kde zítra znamená dnes. Povídání s hudebníkem, muzikoterapeutem a facilitátorem skupinového bubnování o jeho zážitcích z cest za místní kulturou, zvyky a lidmi západní Afriky.

  

9. 11. v 18 hodin

JAZZOVÝ KONCERT - ANNA KOLCHINA - DÁMY HUDEBNÍ SCÉNY V ALTERNATIVĚ

 

Anna Kolchina (USA) – zpěv, Walter Phishbacher (USA) – piano, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí  
 Hlas Anny Kolchiny je mírný, jazzový, elegantní, zranitelný i svůdný. V roce 2015 vyšlo její debutové album Anny s názvem "Street of Dreams" natočené s triem celosvětově proslulého jazzového klavíristy Massima Faraa v italském Turíně a vydané legendární japonskou jazzovou značkou Venus Records. Venus Records je jedním z největších a nejvíce respektovaných jazzových labelů, jehož nahrávky zbožňují milovníci jazzu doslova po celém světě. 

Vstupné: 120 Kč, studenti, senioři 50 Kč (možno zakoupit v Městském turistickém a informačním středisku – přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

15. 11. – 17. 12.

!!!!!!!   Z důvodu nemoci je dne 30.11.2022 výstava zavřena  !!!!!!

VÝSTAVA – JINDŘICH ŠTREIT – VZPOMÍNKY

český dokumentární fotograf, vysokoškolský pedagog, kurátor a organizátor kulturního života. 

Název je odvozen od toho, že to budou fotografie z doby předrevoluční, černobílé ale i fotografiie ze současnosti. Atributy života zůstávají, ale člověk se příliš nezměnil. Budou to převážně zachycené vztahy mezi lidmi všech generací, doposud nepublikované či málo vystavované a na druhé straně klasiku, kdy vystavím doslova již ikony. Rád bych dosáhl určité konfrontace a zároveň i dialogu mezi současností a dobou nedávno minulou. Čas rychle letí a svět se mění, ale to lidské zůstává.

Vernisáž výstavy v 17 hodin

otevřeno: PO-PÁ 8-12, 13-17, SO: 10-16 (mimo 25. 11., 9. 12.)

 

16. 11. V 18 HODIN- ZUŠ JIŽNÍ SVAHY – ŽÁKOVSKÝ KONCERT – vstup volný

 

21. 11. V 18 HODIN- ZUŠ HARMONIE – ŽÁKOVSKÝ KONCERT – vstup volný

 

23. 11. V 18 HODIN- ZUŠ JIŽNÍ SVAHY – ŽÁKOVSKÝ KONCERT – vstup volný

 

29. 11. V 18 HODIN -ZUŠ HARMONIE – ŽÁKOVSKÝ KONCERT – vstup volný

 

30. 11. V 17 HODIN 

LIBANON - ZEMĚ HOR, CEDRŮ A UPRCHLÍKŮ – CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA – MICHAL ŠTĚPÁNEK

Pozvánka na besedu

„Na malém území ohraničeném Středozemním mořem, Sýrií a Izraelem se zvedají hory, po zemi jsou roztroušeny starobylé památky, servíruje se zde uznávaná kuchyně a nábožensky se jedná o velice koncentrovaný pel-mel... Nablýskaná metropole Bejrút, famózní město Tripolis, část LMT (LebanonMountainTrail), starodávný Byblos, Baalbek a poklidné město Zahlé jsou jen letmou ochutnávkou toho, co tato destinace nabízí. Blízkovýchodní zemi s největším počtem uprchlíků jsem navíc pro jistotu opustil předčasně díky silným protivládním demonstracím.“


 Michal Štěpánek

Vstupné: 50 Kč, studenti, senioři 30 Kč (možno zakoupit v Městském turistickém a informačním středisku – přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru