Česky

Česky

English

menu
zavřít

Přehled kulturních organizací

Kolektivní dům

Městský kulturní prostor v Kolektivním domě přinese v roce 2023 bohatý kulturní program i organizační novinky

Zlín – V městském kulturním prostoru v Kolektivním domě běží příprava programu na příští rok, který přinese koncerty a zajímavé besedy, otevře se ale i zážitkovým projektům. Od ledna příštího roku pak vejdou v platnost organizační změny.

Na základě návrhu Rady města Zlína a schválením zastupitelstva přejdou od ledna 2023 veškeré činnosti i zaměstnanci dosavadní organizační složky Alternativa – kulturní institut pod příspěvkovou organizaci města, Živý Zlín. Oblíbený kulturní prostor si ponechá název Alternativa a naváže na dosavadní obsah. Alternativa nabídne program kulturních, vzdělávacích a společenských akcí.

„Mechanismy příspěvkové organizace, které se Alternativa stane součástí, umožní, aby procesy pro realizaci akcí, zejména živého umění, byly pružnější a mohly tak reagovat na výzvy současnosti. Komplexní fungování pod jednou organizací nám umožní lépe koordinovat akce v Alternativě, na zámku i ve veřejném prostoru města,“ popsal primátor Jiří Korec.

Živý Zlín zažil obdobný předěl před rokem, kdy se stal městskou příspěvkovou organizací. Do té doby, stejně jako Alternativa, působil jako organizační složka města. Kompetence, které tím organizace získala, umožnily realizovat mimo vlastní program, také řadu výročních akcí včetně těch největších a s mezinárodním přesahem.

Návštěvníci tohoto městského kulturního prostoru nepřijdou o oblíbené akce. „Pokračovat budou jazzové koncerty, cestovatelské eventy, otevřeme dveře všem zvídavým zájemcům a školám díky IQ Play, oslavíme společně výročí nejstarší ZUŠ ve Zlíně a mnohé další. Činnost chceme postupně rozšířit do dalších oblastí. Věnovat se budeme i samotnému místu, kde se Alternativa nachází. Zdejší prostory jsou nejenom krásné, ale jsou také ideální pro setkávání umělecká, mezioborová, komunitní i mezigenerační,“ sdělila ředitelka Živého Zlína Jana Kubáčová.

Živý Zlín pořádá přednášky, besedy, koncerty jak jazzové, tak klasické hudby, akce všech možných žánrů včetně komunitních akcí, designových projektů, akcí pro rodiny s dětmi apod.