Česky

Česky

English

menu
zavřít

AKTUALIZOVÁNO: Smog zasáhl Zlínsko. Situace se začala ve středu zlepšovat

13. 2. 2017

Aktuality

11

Zlín - Meteorologové o víkendu vyhlásili smogovou situaci. V pondělí večer pak byla vyhlášena i regulace. Ta byla ve středu odvolána a platí opět "jen" smogová situace...

p1015387.jpg

Zlín - Meteorologové o víkendu vyhlásili smogovou situaci.  S tím souvisí obligátní doporučení nevycházet ven a příliš nevětrat, které platí pro malé děti, seniory a nemocné. Přímo ve Zlíně začaly hodnoty polétavého prachu stoupat nad limit v pondělí ráno. V pondělí před polednem dosahovala hodnota polétavého prachu téměř 80 mikrogramů na metr krychlový. V pondělí večer už byli meteorologové nuceni vyhlásit regulaci. To znamená, že průmyslové podniky v kraji omezují výrobu. V úterý ráno už měřící stanice hlásila hodnotu 167 mikrogramů na metr krychlový a hodnoty každou hodinou stoupaly.  Znečištění kulminovalo v úterý mezi 21. a 22. hodinou. Poté začaly hodnoty klesat. Ve středu ráno pak byla regulace průmyslových podniků odvolána. V tu dobu byla ve Zlíně hodnota polétavého prachu na čísle 89 mikrogramů na metr krychlový. Průměr za 24 hodin činil 169 mikrogramů. Limit je přitom 50.

Aktuální situaci ve Zlíně můžete sledovat zde:

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/aqindex_slide4/mp_ZZLNA_CZ.html

 

Stav v jednotlivých krajích sledujte zde:

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/svrs/svrs_PM10_13_CZ.html

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru