Česky

Česky

English

menu
zavřít

Aktuálně ze zoo v Lešné: museli si zajistit chovatele žížal

11. 7. 2017

Aktuality

18

Zlín - Od konce července nabídne ZOO Zlín návštěvníkům zajímavou novinku: expozici věnovanou atraktivní fauně Nového Zélandu. Rozdělená bude...

Kivi hnědý, noční šampión zlínské zoo

Zlín - Od konce července nabídne ZOO Zlín návštěvníkům zajímavou novinku: expozici věnovanou atraktivní fauně Nového Zélandu. Rozdělená bude do dvou sekcí. První budou obývat ptáci flétňáci a papoušci nestor kea, druhá se stane domovem pro ptáka druhu kivi hnědý a papoušky kakariki. Nová expozice bude slavnostně otevřena v pátek 21. července.

Kivi hnědý patří k nezaměnitelným živočichům. Možná i proto, že je to typicky noční tvor. „Zkušenosti z chovu v zajetí ovšem ukazují, že není ideální měnit těmto ptákům režim, to znamená ze dne udělat noc. Proto chceme nabídnout prohlídku novozélandské expozice s možností vidět kiviho v rámci večerních prohlídek,“ řekl Roman Horský, ředitel zoo.

Základní složkou potravy kiviho jsou žížaly. V tomto směru je o samce, jehož domovem se stala Lešná, výborně postaráno. Zoo uzavřelo smlouvu s několika jejich chovateli. O svých 200 gramů žížal denně tak má novozélandský pták postaráno.

Expozice je vyvedená do nejmenších detailů. „A to včetně kamenů. Podařilo se nám získat ze specializovaného lomu ty, které svou barvou a vzhledem velmi připomínají novozélandské,“ prozradil Roman Horský.

Nová atrakce zlínské zoologické zahrady je umístěná v blízkosti dětského koutku. Její výstavba vyšla na cca 4,2 milionu korun.

ZOO Zlín je dlouhodobě nejnavštěvovanějším turistickým místem na Moravě. Každoročně ji navštíví přes 600 tisíc lidí, tedy více, než kolik trvale žije ve Zlínském kraji. Návštěvnický rekord zoo zaznamenala loni, kdy jejími bránami prošlo 668 303 osob. Mezi 15 zoologickými zahradami v České republice patří Lešné v žebříčku návštěvnosti druhé místo. Zřizovatelem zoo je město Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru