menu
zavřít

Bezbariérový vchod do radnice je opět v provozu

19. 12. 2016

Aktuality

0

Zlín - Bezbariérový vchod do zlínské radnice, určený především pro maminky s kočárky a hendikepované občany, je opět průchozí...

p1015307.jpg

Zlín - Bezbariérový vchod do zlínské radnice, určený především pro maminky s kočárky a hendikepované občany, je opět průchozí. Vchod s automatickým otvíráním dveří, umístěný v objektu č. p. 10, byl kvůli stavebním pracím od listopadu dočasně uzavřen.

„Vstup je opět otevřený od pondělí 19. prosince,“ uvedl Pavel Vařák, vedoucí oddělení vnitřní správy.
Budova č. p. 10, ve které sídlilo občerstvení Minutka a některá pracoviště magistrátu, je uzavřena od března letošního roku. Důvodem je narušená statika. „Dům pochází z 19. století. Přízemí je postavené z nepálených cihel, zatímco horní patra z cihel pálených. Objekt jsme delší dobu sledovali. Jakmile se ve zdech se začaly objevovat praskliny, v nejkratší možné době jsme v něm ukončili provoz,“ vysvětlila Helena Eidová, tajemnice magistrátu.

Práce, které vedly ke stabilizaci budovy, jsou nyní u konce. Zachránit budovu č. p. 10, která je památkově chráněná, bude však velmi složité. Postup město Zlín konzultuje s památkáři

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru