Česky

Česky

English

menu
zavřít

Dostavba obchvatu Otrokovic si vyžádá dopravní omezení

17. 6. 2020

Aktuality

12

Obyvatelé Otrokovic a Kvítkovic u Zlína se musí připravit na dopravní omezení, která jsou nezbytná pro dostavbu obchvatu Otrokovic.

Obyvatelé Otrokovic a Kvítkovic u Zlína se musí připravit na dopravní omezení, která jsou nezbytná pro dostavbu obchvatu Otrokovic. Už tento pátek 19. 6. se do konce listopadu uzavře celá pohořelická křižovatka silnic III/ 4973 a III/ 4974. Důvodem je dostavba dálničního mostu, který bude stát v místě dnešní křižovatky. Zcela uzavřen bude od 7. 7. do 20. 8. také exit č. 32, sjezd z dálnice D55 ve směru Přerova na Zlín. Veškerá doprava bude svedena do města Otrokovice. Řidiči, kteří se chtějí vyhnout centru Otrokovic i případným kolonám by měli zvolit jinou trasu.

„Zásobování firem sídlících v průmyslovém areálu v blízkosti pohořelické křižovatky zůstane zachováno,“ sdělil zástupce správce stavby ŘSD Zlín Pavel Dvořák.

Uzavřen bude od 7. července do 20. srpna také exit č. 32, sjezd z dálnice D55 ve směru Přerova na Zlín. „Veškerá doprava bude muset sjíždět na 30 km z dálnice a projet centrem Otrokovic po komunikaci I/55,“ doplnil ředitel zlínské pobočky ŘSD Karel Chudárek.

„Jsme si vědomi toho, že se ve městě budou tvořit kolony. S velkou pravděpodobností se to bude týkat nejenom centra města, ale také ulice Objízdná. Moc se za tyto komplikace omlouváme. Kdo se bude chtít vyhnout centru Otrokovic i případným kolonám, měl by zvolit jinou trasu. Například z dálnice D55 sjet na Holešov a v opačném směru, tedy od Uherského Hradiště, využít do Zlína trasu přes Bohuslavice u Zlína,“ vzkázala řidičům vedoucí dopravně -správního odboru Renáta Krystyníková. 

Uzavírka exitu č. 32 souvisí se stavbou další části jihovýchodního obchvatu, který bude ŘSD postupně propojovat s již hotovou severovýchodní částí. „Se zhotovitelem stavby intenzivně pracujeme na tom, aby mohla být část jihovýchodního obchvatu Otrokovic uvedena do omezeného provozu již příští rok v květnu,“ doplnil zástupce správce stavby ŘSD Zlín Pavel Dvořák.

Po dokončení prací se řidičům v Otrokovicích, zejména v kvítkovické křižovatce silnic III/ 4973 a III/ 4974, výrazně uleví. „Veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště bude odkloněna po obchvatu,“ doplnil Chudárek.

Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic, tedy další část dálnice D55, byla zahájena na začátku října 2018. Obchvat je dlouhý 3,1 kilometru. Od roku 2021 by měl zcela odvést tranzitní dopravu mimo město. Náklady na celou stavbu, pomineme-li přípravu, přesáhnou částku 710 mil. bez DPH.

 

Zdroj: TZ Ředitelství silnic a dálnic ČR

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru