Česky

Česky

English

menu
zavřít

Hrozba s vypínáním elektřiny zabírá

1. 3. 2017

Aktuality

2

Zlín – Zabrala hrozba primátora s vypínáním elektřiny? Ze statistik týkajících se porodnosti ve Zlíně tak lze usuzovat. Počty narozených dětí...

Prvním zlínským dítětem, které se narodilo v roce 2016, byla Olívie Marušáková

Zlín – Zabrala hrozba primátora s vypínáním elektřiny? Ze statistik týkajících se porodnosti ve Zlíně tak lze usuzovat. Počty narozených dětí zde už tři roky rostou.

Žertem míněnou výzvu, aby Zlíňané něco udělali pro zvyšování počtu mimin, pronáší Miroslav Adámek vždy počátkem roku, kdy chodí do Krajské nemocnice T. Bati vítat prvního zlínského občánka. „Z čísel, která máme k dispozici, je patrné, že nějaké vypínání elektřiny v našem městě nehrozí. Počty narozených dětí nám rostou, což těší asi každého z nás. Takže, Zlíňané, nepolevovat,“ apeluje primátor na rodiče či potenciální rodiče v nadsázce i nadále.

Počty nejmenších Zlíňanů se začaly zvyšovat od roku 2014. Tehdy se narodilo 671 dětí, v roce 2015 to už bylo752, aloni dokonce 778. Počet obyvatel Zlína nyní lehce převyšuje 75 tisíc.

Z hlediska věkové skladby obyvatelstva, které v České republice dlouhodobě stárne, jsou počty narozených dětí velmi důležité. Pomáhat se snaží i zlínská radnice, která například podpořila projekt Malé Mimi, jenž umožňuje rodičům trávit čas s jejich předčasně narozenými dětmi v prostorách Krajské nemocnice T. Bati. Více na www.malemimi.cz. Město Zlín také každoročně investuje do modernizace základních a mateřských škol, dětských hřišť, podporuje také akce zaměřené na rodiny s dětmi, například pořádané v rámci projektu Živý Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru