Česky

Česky

English

menu
zavřít

Infolinka magistrátu slouží nově i osobám se sluchovým postižením

15. 12. 2020

Aktuality

6

Zlín - Osoby s poruchami sluchu budou mít nyní jednodušší komunikaci s úřadem.

infolinka.jpg

Zlín - Osoby s poruchami sluchu budou mít nyní jednodušší komunikaci s úřadem. V rámci rozšiřování nabídky služeb občanům pro ně Magistrát města Zlína zkušebně zpřístupnil telefonní linku s online doslovným přepisem hovoru. Bezplatná služba, v rámci níž lze získat řeč operátora v psané formě, je poskytována na infolince 577 630 111 každý pracovní den od 9 do 17 hodin.

„Nová služba přepisu hovoru usnadní telefonickou komunikaci zejména osobám s postižením sluchu, nedoslýchavým a seniorům, kteří mají nedoslýchavost získanou věkem. Pomoci však může i cizincům s částečnou znalostí češtiny, kteří preferují psanou formu projevu. Ta jim může podstatně usnadnit porozumění mluvené řeči při telefonické komunikaci,“ vysvětlil přínos nové služby primátor města Zlína Jiří Korec.

Osoby se sluchovým postižením nechtějí používat nějakou redukovanou, zjednodušenou řeč. Chtějí skutečně vidět doslovně, co jim druhá strana hovoru říká. Služba umožňuje osobám se sluchovým postižením plnohodnotně telefonovat, neboť odstraňuje komunikační bariéru mezi volajícími. Možnost využívat telefonickou komunikaci činí tyto osoby samostatnějšími a rovnoprávnými v přístupu k informacím, produktům a službám různých institucí všech sektorů,“ vysvětlil zakladatel společnosti Transkript Online, která službu vyvinula, Zdeněk Bumbálek

Samotné spojení s operátorem není složité. Nejprve si volající na webových stránkách Magistrátu města Zlína vyhledá v sekci kontaktů symbol pro neslyšící, kde najde i odkaz na infolinku. Po rozkliknutí je klient přesměrován na stránku, kde se mu ukáže pokyn pro zadání svého telefonního čísla a pokynem označení tlačítka "zavolejte mi". Po spojení s operátorem, který je upozorněn, že mu volá klient se sluchovým postižením, se mu zobrazí okno pro online přepis a následně písemný pokyn k zahájení dotazování. Vše, co operátor říká, se pak volajícímu průběžně zobrazuje v textové podobě.

Odkaz, který slouží ke zpřístupnění městské informační telefonní linky 577 630 111 je následující: http://zlin.infolinky.textcom.cz/.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru