Zlín – Jiří Brady se stane držitelem prestižního Ocenění primátora města Zlína. Od Miroslava Adámka jej obdrží v pátek 28. října na Staroměstském náměstí v Praze. Jedním ze svolávatelů této akce je právě zlínský primátor.
„Moc se to neví, ale pan Jiří Brady nám významně pomohl během příprav obnovy Památníku Tomáše Bati. Díky jeho renomé v krajanské komunitě v Kanadě a díky jeho kontaktům se podařilo projekt obnovy představit paní Sonje Baťové, manželce Tomáše Bati juniora. Ta u příležitosti oslav 100. výročí narození svého manžela převzala nad obnovou Památníku Tomáše Bati morální záštitu a velmi tak pomohla propagaci našeho projektu za hranicemi. Oceňuji každou pomoc. Pomoc pana Brady však byla skutečně výjimečná a v pravý čas,“ vysvětlil Miroslav Adámek.
Jiří Brady je podnikatel českého původu. Jako dítě prošel koncentračními tábory Terezín a Osvětim. Od roku 1951 žije v Kanadě.
Zpět na všechny články
30