Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město podpořilo plaveckou výuku školáků

9. 4. 2019

Aktuality

11

Zlín – Částkou 260 korun podpořila radnice každého žáka ze Zlína, který v prvním pololetí absolvoval plaveckou výuku v rámci tělesné výuky pro základní školy. Celkem šlo o 798 dětí.

Ilustrační foto

Zlín – Částkou 260 korun podpořila radnice každého žáka ze Zlína, který v prvním pololetí absolvoval plaveckou výuku v rámci tělesné výuky pro základní školy. Celkem šlo o 798 dětí.

„Výuku plavání vnímáme jako velmi potřebnou a důležitou sportovní aktivitu. Ministerstvo školství a tělovýchovy ale v současné době finančně dotuje pouze dopravu dětí na tyto lekce v bazénu, proto jsme se rozhodli výuku plavání pro děti ze Zlína podpořit,“ vysvětlila náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejíchž kompetencí patří školství. Dodala, že s podporou výuky plavání pro žáky základních škol radnice počítá i v následujících letech.

Výuku dětí zajišťuje Plavecká škola Zlín, která je příspěvkovou organizací města. Výuka probíhá v nedávno zrekonstruovaném pětadvacetimetrovém bazénu na ulici Hradská. Plavání má ve Zlíně velmi dlouhou a úspěšnou tradici. V současné době zde působí dva plavecké kluby.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru