Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město podpořilo policejní Tým krizové intervence

8. 1. 2019

Aktuality

3

Zlín - Město Zlín podpořilo finančním darem Tým krizové intervence, který působí při Krajském ředitelství policie Zlínského kraje. Poskytnutím finančního daru...

Ilustrační foto

Zlín - Město Zlín podpořilo finančním darem Tým krizové intervence, který působí při Krajském ředitelství policie Zlínského kraje. Poskytnutím finančního daru v hodnotě 25 tisíc korun umožnil zlínský magistrát nákup vybavení tzv. výjezdových zavazadel krizových interventů.

Tým krizové intervence, který je často nazýván jako „Tým oběť“, funguje u Krajského ředitelství policie Zlínského kraje od r.2010 ajeho nelehkým úkolem je poskytování krizové intervence a první psychologické pomoci obětem trestných činů a mimořádných událostí. V současné době má tým 15 krizových interventů z řad policistů z různých oddělení, kteří jsou non-stop připraveni vyjet a poskytnout potřebnou podporu lidem v krizových situacích po celém Zlínském kraji. Nejčastěji kolegové vyjíždí k sebevraždám, dopravním nehodám s úmrtím či jiným neočekávaným úmrtím. Od začátku r. 2018 byli krizoví interventi vysláni k 66 událostem.

Finanční podporu policisté využili k nákupu pracovních pomůcek pro krizové interventy tak, aby mohli efektivně pomáhat v jakékoli situaci. Vybaveno bylo 15 výjezdových zavazadel stávajících členů týmu, jejichž optimální složení vyšlo z několikaleté zkušenosti a stovek hodin strávených v terénu. Materiál bude sloužit zejména pro zajištění základní péče pro zasažené osoby např. deka, lékárnička, tematické příručky, ale i pro usnadnění práce samotným krizovým interventům např. pláštěnka, ochranná rouška, powerbanka apod.

Děkujeme zástupcům Statutárního města Zlína za finanční pomoc, která rozhodně přispěje ke zvýšení kvality a efektivity poskytované péče obětem trestné činnosti a mimořádných událostí.

mjr. Mgr. Lenka Javorková, Policie ČR

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru