Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město rozdalo přes dva tisíce dárků

8. 1. 2020

Aktuality

28

Zlín – V roce 2019 oslavilo významné životní jubileum 2260 zlínských obyvatel.

Životní jubileum oslavilo v minulém roce  2260 zlínských obyvatel

Zlín – V roce 2019 oslavilo významné životní jubileum 2260 zlínských obyvatel. Na všechny naše město pamatovalo a s pomocí šedesáti tzv. dobrovolných roznášejících je u této příležitosti obdarovalo.

Díky nezištné práci dobrovolných spolupracovníků města Zlína jsme mohli popřát všem jubilantům, kteří oslavili půlkulaté a kulaté narozeniny od věku sedmdesáti pěti let, a také všem oslavencům nad devadesát let. Každý z nich obdržel kytičku a dárkový balíček. Velmi často se jedná o osamocené lidi, které velmi potěší, že si na ně ve stáří někdo vzpomene,“ uvedl náměstek primátora města Zlína Aleš Dufek.

Kromě návštěv jednotlivců, které zajišťují dobrovolníci, vyjíždí pracovnice oddělení pro občanské záležitosti Magistrátu města Zlína i do domovů seniorů. Žije v nich několik desítek bývalých zlínských obyvatel, kterým zdravotní stav ve vyšším věku už nedovolí žít v domácím prostředí. Přání, kytičku, a dle přání,  dárkový balíček potravin, kosmetiky nebo poukaz do lékárny obdrželi všichni klienti domovů na již tradičních společných oslavách. Ty pro ně v minulém roce dvakrát pořádal Domov seniorů Burešov a čtyřikrát Domov pro seniory Lukov. Jednu jubilantku pracovnice navštívily v Luhačovicích.

V roce 2019 se významného životního jubilea devadesáti a více let dožilo 664 obyvatel Zlína, kulatiny v podobě stovky oslavili tři Zlíňané – 1 žena a 2 muži. S gratulací za některými z nich přišel i primátor města Zlína Jiří Korec.

„Návštěvy u dlouhověkých jubilantů patří k příjemným povinnostem. Často se setkávám s činorodými osobnostmi, nezřídka bývalými baťovci, kteří se i v pokročilém věku zajímají o dění kolem sebe, a jsou inspirací pro své okolí. Taková setkání jsou obohacující,“ sdělil primátor.

Agendu, která se ve spolupráci s roznášejícími dobrovolníky stará o naše jubilanty zajišťuje oddělení pro občanské záležitosti při Odboru kanceláře primátora Magistrátu města Zlína. Ten také dobrovolným roznášejícím na závěr roku poděkoval zážitkovým dárkem – výletem do Kroměříže s obědem a návštěvou výstavy Vánoce Floria.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru