menu
zavřít

Město si připomnělo 33. výročí Sametové revoluce

17. 11. 2022

Aktuality

214

Zlín – Město Zlín si 17. listopadu 2022 připomnělo třiatřicáté výročí pádu komunismu. Akce pro širokou veřejnost se konaly na několika místech.

Koncert svobody

U příležitosti 33. výročí Dne boje za svobodu a demokracii se na náměstí Míru uskutečnil Koncert svobody Zlín 2022. Od 15. hodiny začal kytarovým recitálem Davida Uhra u radničního rožku, následně se od 16 hodin na pódiu vystřídaly skupiny Dead Race Far Sorrow, WIMS a O 18 měsíců později. Od 19. hodiny zakončil večer slovenský blues ZVA 12-28. Tento poslední koncert se konal v Zelenáčově šopě.

Pietní akt před radnicí

V průběhu koncertu v 15:30 hodin proběhl slavnostní pietní akt u Památníku obětem totality, který je umístěn na budově radnice. V rámci něj pronesli proslovy primátor města Zlína Jiří Korec, hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a prorektorka UTB Adriana Knápková.

Památník Tomáše Bati – vstup zdarma, nasvícení do barev trikolóry

K oslavě 33. výročí Sametové revoluce se připojil i Baťův Památník. V tento den byl otevřen k návštěvě se vstupem zdarma. Přesně v 17:11 hodin se budova Památníku Tomáše Bati díky speciálnímu nasvícení zahalila do barev české trikolóry. Slavnostní atmosféru souběžně umocnila veřejná reprodukce písně Modlitba pro Martu. Památník takto zářil do desáté hodiny večerní.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru