menu
zavřít

Město také letos zajistí sběr vánočních stromků

6. 1. 2017

Aktuality

1

Zlín – Odvoz vánočních stromků zajistí i v letošním roce Technické služby Zlín. Je však potřeba, aby lidé jehličnany zbavené ozdob, světelných řetězů a sladkostí odložili vedle černé nádoby...

Příklad špatného vyhození vánočního stromku

Zlín – Odvoz vánočních stromků zajistí i v letošním roce Technické služby Zlín. Je však potřeba, aby lidé jehličnany zbavené ozdob, světelných řetězů a sladkostí odložili vedle černé nádoby na směsný komunální odpad nebo vedle barevných nádob, určených pro sběr plastů, papíru a skla.

„Není vhodné stromky řezat, lámat, sekat a vkládat do kontejnerů, stejně tak by se jedle, smrky či borovice neměly povalovat v ulicích nebo na dalších veřejných plochách,“ upřesnil Jakub Černoch, ředitel Technických služeb.

Veškeré stromky budou odvezeny odděleně od komunálního i tříděného odpadu. Dřevní hmota bude zpracována v kompostárně, případně z ní bude vyrobeno palivo ve fermentační lince. Stromky tak přinesou nejen radost z dárků, ale i užitek při dalším využití.

Technické služby budou zajišťovat sběr vánočních stromků až do konce měsíce února, celkem půjde dle odhadu až o 30 tun dřeva.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru