Česky

Česky

English

menu
zavřít

Město vs. kraj. Blíží se společné jednání

18. 1. 2017

Aktuality

7

Zlín – Rady města Zlína a Zlínského kraje se potkají na společném zasedání. Probrat chtějí konkrétní projekty z oblasti dopravy, školství, zdravotnictví nebo třeba životního prostředí.

Představitelé města a kraje mají o čem jednat

Zlín – Rady města Zlína a Zlínského kraje se potkají na společném zasedání. Probrat chtějí konkrétní projekty z oblasti dopravy, školství, zdravotnictví nebo třeba životního prostředí.

K jednání dojde v pondělí 30. ledna, hostitelem bude město Zlín. „Vítáme tuto možnost se potkat. Dlouho voláme po lepší komunikaci krajského města s krajem a tohle je výborná možnost probrat řadu konkrétních záležitostí. Věřím v lepší zítřky,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek.

O tom, že ani zdaleka nepůjde pouze o formální setkání, svědčí program jednání. V něm se dostane například na obchvat Zálešné, nově vznikající dopravní terminál, rekonstrukci Havlíčkova nábřeží, zejména v úseku u krajské nemocnice, křižovatku ulic Březnická a Mostní, obnovu Památníku Tomáše Bati, obnovu dožité hydroinstalace podchodu na náměstí Práce nebo na investice v areálu Zoo Lešná.

Krajští a městští politici se potkají v obřadní síni radnice. „Společné jednání se na radnici uskuteční vůbec poprvé. Radní z jedné ani z druhé strany nemají žádné výjimečné požadavky. Místnost proto připravíme standardně pro potřeby dvoustranných pracovních zasedání,“ sdělil Tomáš Lang z Odboru kanceláře primátora.

Od loňských krajských voleb jsou kontakty mezi krajskými a městskými zástupci velmi intenzivní. Došlo už i k několika setkáním hejtmana Jiřího Čunka s primátorem Miroslavem Adámkem, jedno z nich se uskutečnilo na radnici.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru