Česky

Česky

English

menu
zavřít

Na náměstí Práce bylo vysazeno 28 lip. Vytvoří připomínku na výročí vzniku Československa

18. 10. 2018

Aktuality

20

Zlín - V neděli 28. října bude ve Zlíně stále převládat trikolora, nicméně tentokrát v místě pod IH Moskva, kde bude v 10 hodin odhalen park z dvaceti osmi lip...

img-20181018-100647.jpg

Zlín - V neděli 28. října bude ve Zlíně stále převládat trikolora, nicméně tentokrát v místě pod IH Moskva, kde bude v 10 hodin odhalen park z dvaceti osmi lip. Tyto stromy, vysázené v pravidelném rastru čtyř řad po sedmi kusech, budou pravidelně tvarovány do střihu bosket a nabídnou místo k odpočinku v centru města s výhledem na Zlín. Technicky náročná výsadba se i za pomoci jeřábu uskutečnila 18. října.

"Původně jsme uvažovali o tom, že vysadíme sto lip, ale tak velký prostor bychom jen těžko hledali. Navíc číslo 28 má také svou jasnou symboliku, protože 28. října vzniklo Československo,“ vysvětlil Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí. Nová podoba tohoto prostranství lidem poskytne odpočinkový prostor s lavičkami. V novém mlatovém povrchu budou navíc zabudovaná svítidla, díky kterým místo vynikne i ve tmě. Práce na úpravě plochy vyjdou na 3,5 milionu korun. Mimo úpravu zeleně se chystají i další práce, půjde především o rekonstrukci chodníků.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru