Česky

Česky

English

menu
zavřít

Netřídíte odpad? Může se Vám stát, že nebudete mít vyvezenou popelnici

8. 7. 2021

Aktuality

19

Zlín – S novým přísnějším zákonem o odpadech, který vešel v platnost na začátku letošního roku, je nutné klást důraz na důslednější třídění odpadů od občanů. Přestože do černých nádob na směsný komunální odpad má být ukládán jen odpad, který není možné vytřídit, realita bývá jiná.

skladka-s-kompaktorem.jpg

Zlín – S novým přísnějším zákonem o odpadech, který vešel v platnost na začátku letošního roku, je nutné klást důraz na důslednější třídění odpadů od občanů. Přestože do černých nádob na směsný komunální odpad má být ukládán jen odpad, který není možné vytřídit, realita bývá jiná.

„Ve skládce Suchý důl končí i cenné suroviny, které by se vytříděním daly úplně jinak využít, ať už se jedná o papír, plast, sklo, kovy, stavební odpad nebo bioodpad. Bohužel na nápravu přímo na skládce je již pozdě,“ uvedla vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Vladimíra Pavlovová.

Občanům se tak může stát, že svozová společnost Technické služby Zlín špatně vytříděnou nádobu nevyveze.

Naší prioritou je v souladu s Plánem odpadového hospodářství ČR předcházet vzniku odpadu, a pokud už odpad vznikne, v maximální míře  předávat k dalšímu využití. Znovu apelujeme na občany, aby věnovali úsilí tomu, jak se svým odpadem nakládají. Kromě vytříděných surovin v rámci běžného třídění odpadu do barevných nádob, mají možnost využít i bezplatného odevzdání odpadu ve čtyřech sběrných dvorech,“ vzkázala Vladimíra Pavlovová.

Veškeré informace o odpadovém hospodářství ve Zlíně naleznete ZDE.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru