menu
zavřít

O víkendu vyjedou mimořádně posilové spoje k ZOO

10. 11. 2022

Aktuality

87

Zlín - Dopravní společnost Zlín – Otrokovice vypraví v sobotu 12. a v neděli 13. listopadu mimořádně desítku posilových spojů na trolejbusových linkách 4 a 5 k ZOO Lešná. 

Reaguje tak na předpokládaný zvýšený zájem cestujících o přepravu v souvislosti se zvýhodněným vstupným do ZOO pro obyvatele Zlínského kraje.  

Za pouhých 20 korun mohou v rámci mimořádné akce navštívit ve dnech 7. – 13. listopadu lidé s trvalým bydlištěm ve Zlínském kraji Zoologickou zahradu Zlín-Lešná. „Předpokládáme v této souvislosti zvýšený zájem cestujících o přepravu z centra Zlína k ZOO a zpět. Mimořádně proto obnovíme o víkendu 12. a 13. listopadu všechny sezonní posilové spoje, které jinak provozujeme jen v letním období od dubna do září,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

V sobotu 12. i v neděli 13. listopadu vypraví DSZO mezi centrem Zlína a ZOO na trolejbusových linkách č. 4 a 5 deset spojů navíc proti běžnému jízdnímu řádu. Na této trase do ZOO tak pojede cestujícím v obou nadcházejících víkendových dnech trolejbusový spoj zpravidla každých dvacet minut.

Mimořádné posilové spoje, které budou o tomto víkendu zajíždět k zoologické zahradě, jsou označeny jako „4V“ nebo „5V“. V mimosezonním období jezdí z Podhoří jen na točnu Vršava.

Pracovníci DSZO upozorňují cestující, že při návratu posilových spojů z Kostelce zpět do Zlína budou časy odjezdů ze zastávky Vršava oproti mimosezonnímu stavu o jednu minutu uspíšeny. Tato minuta bude využita a vyrovnána s původními jízdními řády hned na následující zastávce Januštice-tenisové kurty při nasazování sběračů bateriových trolejbusů na troleje.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru