Česky

Česky

English

menu
zavřít

Od úmrtí Václava Havla uplynulo 9 let. Zlín uctil jeho památku

18. 12. 2020

Aktuality

28

Zlín – Na počest Václava Havla se ve Zlíně uskutečnil vzpomínkový pietní akt.

Náměstek primátora města Zlína Pavel Brada při vzpomínkovém aktu

Zlín – Na počest Václava Havla se ve Zlíně uskutečnil vzpomínkový pietní akt. Deváté výročí úmrtí našeho prvního porevolučního prezidenta si dnes připomněli představitelé města. Památku tohoto významného státníka uctili U Pomníku obětem totality umístěném na rohu budovy radnice tichou vzpomínkou a zapálením svíček.

Prezident, dramatik, kritik komunistického režimu a někdejší disident Václav Havel zemřel ve věku 75 let na své chalupě na Hrádečku 18. prosince 2011.

Havlovo první funkční období, kdy byl posledním prezidentem komunistického Československa, trvalo půl roku, tedy do prvních svobodných voleb. Podruhé byl Václav Havel zvolen prezidentem 5. července 1990.Po vzniku samostatné České republiky se Václav Havel stal jejím prvním prezidentem a zůstal v této funkci dvě funkční období. Poprvé byl 26. ledna 1993, podruhé 20. ledna 1998. Svou funkci opustil 2. února 2003, jeho nástupcem se stal Václav Klaus.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru