Česky

Česky

English

menu
zavřít

Památník T. Bati otevírá letos už 2. dubna, o den později bude vstup zdarma

1. 4. 2024

Aktuality

162

Památník Tomáše Bati otevírá letos netradičně o měsíc dříve, tentokrát už v úterý 2. dubna. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky až do konce září každý den kromě pondělí.

„Památník jsme vrátili rozsáhlou obnovou na mapu turistických atraktivit v roce 2019. V průběhu uplynulých čtyř sezon do něj zavítalo přes čtyřicet osm tisíc příchozích. Věřím, že svojí mimořádnou architekturou tato kulturní památka osloví i další publikum, kterému rozšířením hlavní sezony vytváříme k návštěvě ještě komfortnější prostor,“ sdělila náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Vhodnou příležitostí k naplánování výletu může být hned středa 3. dubna, na kterou připadají narozeniny Tomáše Bati. „U příležitosti výročí nabídneme návštěvníkům komentované prohlídky s bezplatným vstupem. Probíhat budou klasicky, tedy od 10 do 17 hodin se začátkem vždy v celou hodinu tak, jako je tomu při běžném provozu,“ uvedla vedoucí památníku Magdaléna Hladká. Kvůli očekávanému vyššímu zájmu a omezené kapacitě se doporučuje rezervace, která je možná už nyní na webových stránkách. Před prohlídkou je pak nezbytné vyzvednout si v Infopointu Památníku volnou vstupenku.

Podobných akcí je letos na programu víc, například v rámci Galerijní a muzejní noci, Dne architektury nebo Dnů evropského dědictví, jejichž součástí bude zlínský památník poprvé. I při běžných prohlídkách se ovšem bude na co těšit. „Aktuálně dokončujeme aktualizaci prohlídkového okruhu, který obohacujeme o nové informace a obrazové materiály. Začínáme také s postupnou obměnou propagačních předmětů a tiskovin, které si od nás turisté mohou odnést,“ upozornila Hladká.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru