menu
zavřít

Park Komenského. Kolik ho loni navštívilo lidí?

12. 1. 2017

Aktuality

2

Zlín – Více než 25 tisíc lidí navštívilo v loňském roce akce pořádané v parku Komenského. Jednoznačně nejvíce – přes 11 a půl tisíce - jich dorazilo...

Park Komenského se líbí. Návštěvníkům i odborníkům

Zlín – Více než 25 tisíc lidí navštívilo v loňském roce akce pořádané v parku Komenského. Jednoznačně nejvíce – přes 11 a půl tisíce - jich dorazilo na programy, jenž se uskutečnily v rámci Zlín Film festivalu.

„Od rekonstrukce před dvěma lety se park Komenského zařadil mezi nejoblíbenější místa ve Zlíně. Moc nás to těší. A máme radost i z toho, že se líbí také odborníkům,“ připomněl náměstek primátora Bedřich Landsfeld fakt, že proměna parku Komenského získala hned několik cen, vyhlášen byl mimo jiné Parkem desetiletí v České republice.

Oficiálních akcí se v parku Komenského uskutečnilo v loňském roce celkem 24, řada v rámci dlouhodobého projektu Živý Zlín, který je zaměřen zejména na rodiny s dětmi. Hned šest akcí počítala návštěvníky v řádu tisíců, kromě již zmiňovaných programů Zlín Film festu to byly i Velikonoce v parku, Mega hry v parku a Dýňobraní (vždy cca 2 500 lidí), na společné vystoupení Filharmonie Bohuslava Martinů a Městského divadlo přišlo cca 1 500 diváků, stejně jako na Festival dechových orchestrů FEDO.

Park Komenského prošel zásadní proměnou v roce 2014. Vysazeno zde bylo 296 nových stromů, 3 984 keřů a 11 434 trvale rostoucích květin. Desítky stávajících stromů bylo odborně ošetřeno. V parku je nyní atraktivní dětské hřiště, nové jsou cesty pro pěší a lavičky. Trávník je zátěžový, takže je vhodný pro různé aktivity. Celý prostor je pokrytý bezplatným signálem wi-fi. Z přilehlé ulice Školní se stal první zlínský bulvár, určený pouze pro pěší.

Na atraktivitě parku přidávají i floristické předměty, které zde během léta vytváří Eva Danieková z Odboru městské zeleně magistrátu. K vidění zde byl velký motýl nebo dílo s názvem Snoubení komunity s přírodou, které mělo podobu Ženy vyrůstající ze zeleně. „Na tyto floristické objekty jsme dostali mnoho příznivých ohlasů,“ prohlásil Stanislav Pospíšilík, vedoucí Oddělení městské zeleně magistrátu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru