menu
zavřít

Platba odpadu: zasílání složenek skončilo. Kvůli významné úspoře

2. 2. 2017

Aktuality

3

Zlín - Až do poloviny května mohou Zlíňané uhradit platbu za svoz komunálního odpadu. Ti, kteří však čekají na doručení předem vyplněné složenky, by mohli

Ilustrační foto

Zlín - Až do poloviny května mohou Zlíňané uhradit platbu za svoz komunálního odpadu. Ti, kteří však čekají na doručení předem vyplněné složenky, by mohli termín platby letos nechtěně zmeškat. Od tohoto roku již složenky do schránek chodit nebudou. Důvod? Především úspora nákladů.

„Město Zlín ročně tisklo a distribuovalo kolem pětatřiceti tisíc složenek, což stálo více než tři čtvrtě milionu korun. Dlouhodobě přitom klesá počet lidí, kteří složenku k platbě používali. Z tohoto důvodu je od letošního roku už rozesílat nebudeme,“ vysvětlil Zdeněk Dvořák, tiskový mluvčí magistrátu.

Platbu za svoz komunálního odpadu je možné provést bankovním převodem, osobně na pokladně magistrátu, prostřednictvím pokladny České spořitelny a to bezplatně, a také pochopitelně i ve formě poštovní poukázky, kterou je možné si vyzvednout na pobočkách České pošty. Důležité je však znát aktuální částku a své identifikační údaje, tedy především variabilní symbol. Ten lidé naleznou na dokladech o zaplacení z roku 2016, či si ho mohou zjistit ve Středisku místních poplatků magistrátu. „Plátci, kteří nahlásí do konce března svůj e-mail, obdrží veškeré potřebné údaje elektronickou poštou,“ řekl Zdeněk Dvořák. Dodal, že nahlásit e-mail je možné u pracovníků Střediska místních poplatků, které sídlí na Zarámí, na e-mailu: romanahabova@zlin.eu, nebo na telefonu 577 630 384.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru