Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pozvánka na vycházky za architekturou

25. 10. 2018

Aktuality

35

Zlín – Kurátoři Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně povedou další komentované prohlídky zlínské architektury.

architektura.jpg

Zlín – Kurátoři Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně povedou další komentované prohlídky zlínské architektury. V rámci projektu OPEN HOUSE ZLÍN, který podpořilo i statutární město Zlín, zájemcům tentokrát představí sportovní a kolektivní stavby ve Zlíně.

V úterý 30. října od 16 hodin zvou na prohlídku poválečné výstavby ve východní části města. Průvodce Vít Jakubíček povede výpravu například na Obeciny, k Morýsovým a věžovým domům – v tomto případě je na programu i prohlídka interiérů –, dále ke kulturnímu domu Družba, ke Kolektivního domu a dalším objektům na trase. Sraz je u autobusové zastávky Věžové domy (strana směrem do Zlína).

Ve středu 7. listopadu je na programu poznávání sportovních staveb s průvodkyní Ladislavou Horňákovou. Procházka začíná u sochy Házenkářky před sportovní halou v 16 hodin, a ta bude také prvním zastavením. Pokračuje k zimnímu stadionu Luďka Čajky, kde se půjde i do interiérů, poté následuje prohlídka kolonie baťovských domků Nad Ovčírnou, dále míří k Památníku Tomáše Bati, k zimním lázním a zpět.

Na organizaci komentovaných vycházek za architekturou s názvem Putování po stavbách století republiky se podílí Vydavalství Foibos Books, Kotěrovo centrum architektury a statutární město Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru