Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pramen Svatá voda v Malenovicích je po deštích znečištěný. Ukázal to rozbor

30. 5. 2019

Aktuality

168

Zlín - Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína sděluje, že podle aktuálních výsledků rozboru vody v prameni Svatá voda v Malenovicích je tato voda...

svatvodamalenovice.jpg

Zlín - Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína sděluje, že podle aktuálních výsledků rozboru vody v prameni Svatá voda v Malenovicích je tato voda mikrobiologicky znečištěná a není tedy vhodná k přímé spotřebě.

„Znečištění je jen mírné, bez převaření však vodu není doporučeno používat,“ upozornila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu. Příčinou znečištění vody je s velkou pravděpodobností silný déšť, který spadl den před odběrem vzorku (12 .5. 2019). Souvislost mezi deštěm a kvalitou vody v prameni byla v minulosti již vícekrát potvrzena a vzhledem k tomu, že deště od doby odebrání vzorku stále pokračovaly, je předpoklad, že i znečištění přetrvává. Odbor životního prostředí a zemědělství zajistí v průběhu června opakovaný rozbor vody a v případě zlepšení bude o výsledku opět informovat. Výsledky rozborů vody ze sledovaných pramenů jsou zveřejněny na webových stránkách města Zlína. (https://www.zlin.eu/prameny-ve-zline-cl-233.html)

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru