menu
zavřít

Průvod dechovek a jízda kamionů ovlivní sobotní provoz MHD  

18. 8. 2022

Aktuality

328

Zlín – U příležitosti Mezinárodního festivalu dechových a folklorních souborů projde v sobotu 20. srpna 2022 dopoledne třídou Tomáše Bati slavnostní průvod. Po dechovkách ještě projede středem města konvoj trucků. Akce si vyžádá zhruba od 9 do 11:45 h uzavření části ulice. Z tohoto důvodu, dojde k omezení provozu MHD i průjezdu Zlínem.

Průvod účastníků Mezinárodního festivalu dechových orchestrů Zlínem se bude ubírat po třídě Tomáše Bati ve Zlíně. Z tohoto důvodu bude v čase přibližně od 9 do 11.25 hodin uzavřena část třídy Tomáše Bati, a to pro veškerý provoz. Týká se úseku od křižovatky s ulicí Díly VI po křižovatku u Městského divadla. Doprava bude odkloněna. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v době uzavírky odkloní autobusovou linku č. 31 (Jaroslavice – Mladcová) na náhradní trasu po trolejbusové lince 11 (Štefánikovou ulicí, následně ulicí Osvoboditelů). Po dobu uzavírky budou zrušeny zastávky MHD Věžové domy, Morýsovy domy, Bří Jaroňků, Divadlo. Autobusy linky 31 budou místo toho zastavovat na zastávkách Příční, Spojovací, Prostřední, Slovenská. Časy odjezdů z pravidelných zastávek zůstanou zachovány.

Na průvod dechovek naváže slavnostní jízda konvoje těžkých nákladních automobilů – tzv. trucků, které budou mít v pátek a v sobotu na Zlínsku svůj sraz. Páteční večerní „spanilá jízda“ dvaceti trucků by se pravidelnosti MHD neměla nijak výrazně dotknout. Avšak v době průjezdu konvoje vozidel v sobotu 20. srpna od 11.25 hodin po dobu asi 15 minut bude třída T. Bati ve Zlíně zcela uzavřena. Trolejbusy a autobusy zůstanou stát a budou pokračovat v jízdě po svých trasách až po ukončení uzavírky.

„Dotkne se to linek č. 1, 5, 32 a 33. Spoje, které v tu dobu po třídě T. Bati pravidelně projíždějí, budou na dalších zastávkách zpožděny nejvýše o deset minut,“ uvedl vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař. Přibližně deseti až patnáctiminutové zpoždění potom ještě vznikne – kvůli jízdě trucků kolem Lesního hřbitova – na autobusovém spoji linky č. 32, který má pravidelný odjezd z Filmových ateliérů v 11:41.

„Prosíme cestující, aby s tímto mimořádným zpožděním v sobotu před polednem počítali a případně zvolili pro svou cestu dřívější spoj MHD,“ dodal dispečer.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru