menu
zavřít

První hosté na radnici? Králové. A přijeli na koloběžkách

6. 1. 2017

Aktuality

3

Zlín – Ani velvyslanec, ani třeba prezident. První oficiální návštěvou radnice v roce 2017 byli… Tři králové.

Tři králové přijeli na radnici na koloběžkách

Zlín – Ani velvyslanec, ani třeba prezident. První oficiální návštěvou radnice v roce 2017 byli… Tři králové.

Nešlo o skutečné monarchy, ale o koledníky zahajující letošní Tříkrálovou sbírku. „Moc jsem se na jejich návštěvu těšil, je to vždy příjemný začátek roku. Navíc tato akce pomáhá potřebným a proto má naši plnou podporu,“ sdělil primátor Miroslav Adámek, který společně se svými náměstky Kateřinou Francovou a Jiřím Korcem návštěvu přijal.

Tří- až čtyřčlenné skupinky dětských koledníků budou navštěvovat domácnosti v doprovodu vedoucího staršího 15 let. Lidem popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledu a dveře opatří nápisem C†M†B†2017, Christus mansionem benedikat – Kristus ať žehná tomuto příbytku. Finanční příspěvky dárců budou vybírat do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

Kasička musí být označena logem, opatřena razítkem obce i zlínské Charity a číslem, které je totožné s tím, jež je uvedeno na tzv. průkazce vedoucího skupinky. Pokud tomu tak není, může se veřejnost obrátit na policii, která situaci prověří,“ upozornila koordinátorka sbírky Pavla Romaňáková.

V případě, že koledníci nestihnou do některé domácnosti dorazit a lidé chtějí přesto sbírku podpořit, mají další dvě možnosti.

Příspěvky lze zaslat i na samostatný tříkrálový sbírkový účet 66008822/0800, variabilní symbol 777, nebo formou dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč u všech telefonních operátorů. Charita z každé DMS zprávy obdrží částku 28,50 Kč,“sdělila Pavla Romaňáková.

V rámci tradiční sbírky se každoročně koná i doprovodný program – Tříkrálové putování městem a Tříkrálový festival. Další informace na http://www.zlin.eu/do-ulic-vyrazi-kolednici-aktuality-3406.html

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru