Česky

Česky

English

menu
zavřít

Radnice se rozzáří do zlatova. Podpoří tím dětské pacienty

25. 1. 2017

Aktuality

5

Zlín - Osmnáctého února se budova zlínské radnice rozzáří do zlatova. Město Zlín se tak symbolicky připojí k podpoře boje proti onkologickým nemocem u dětí...

Zlaté nasvětlení v Pardubicích.jpg

Zlín - Osmnáctého února se budova zlínské radnice rozzáří do zlatova. Město Zlín se tak symbolicky připojí k podpoře boje proti onkologickým nemocem u dětí. Právě tento den se v Praze uskuteční třetí ročník akce s názvem Den dětské onkologie.

Cílem akce je šíření povědomí o problematice dětské onkologie, představení pokroků v léčbě nádorových onemocnění a především vzdát poctu dětským pacientům a jejich rodinám.

„Je pro nás ctí se k tomuto projektu připojit. Pokud můžeme pomoci, rádi pomůžeme. A platí to i pro další projekty, které pomáhají zachraňovat lidské životy,“ sdělil primátor a lékař Miroslav Adámek.

Vlastní akce se uskuteční v Praze na Václavském náměstí a na náměstí Václava Havla. Připojit se však mohou i další města či instituce a to tím, že nasvítí významné budovy zlatou barvou. Právě zlatá barva je celosvětovým symbolem dětské onkologie. Nasvícení významných objektů a monumentů ve městech napříč Českou republikou navazuje na celosvětovou kampaň „Light Up Hope Light It Up Gold“

V České republice onemocní některou z onkologických nemocí 350 dětí ročně. Úspěšnost léčby dětských nádorů je 83 procent.

Město Zlín dlouhodobě podporuje i další projekty, které přispívají k léčbě onkologicky nemocných dětí. Patří mezi ně cyklotour Na kole dětem velocipedisty Josefa Zimovčáka, Den pro Zuzanku nebo podpora dárcovství kostní dřeně, ke kterému patří i charitativní prodej vánočních růží. Radnice se zapojila také do podpory dárcovství krve. Uvedené a řadu dalších projektů město Zlín podporuje finančně, organizačně a pomáhá i s jejich publicitou. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru