Až do 21. srpna lze proto na linkách MHD očekávat četnější zpoždění.
Silničáři zahájili frézování prvního opravovaného úseku třídy Tomáše Bati mezi křižovatkou Antonínova a křižovatkou v Prštném již v sobotu 26. července. Na to naváže od 1. srpna obnova vozovek v úseku Dlouhá – Čiperova, tedy té nejrušnější části třídy Tomáše Bati, po které projíždějí téměř všechny linky MHD. Od 10. srpna se silničáři přesunou na úsek Čiperova – Osvoboditelů. Od 15. srpna se bude obnovovat povrch vozovky v úseku Prštné – Louky (Samohýl). Souběžně v termínu od 11. do 17. srpna bude probíhat obnova povrchu v úseku Lidl – Příluky. Podrobnější harmonogram prací silničářů obsahuje tisková zpráva Ředitelství silnic a dálnice ze dne 24. července.
„To vše se bude v plné míře dotýkat i našich trolejbusových a autobusových linek. Prosíme cestující o trpělivost. Budou-li na silnicích vznikat kolony vozidel, nevyhne se jim ani městská hromadná doprava a naše spoje budou nabírat zpoždění,“ upozornil vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Pavel Nosálek.
„Zpoždění kvůli zhoršené propustnosti silnice I/49 v opravovaném úseku od křižovatky Antonínova do Prštného zaznamenáváme již nyní,“ potvrdil hlavní dispečer DSZO Josef Polách. U některých spojů dosáhlo zpoždění až deseti minut.
Dispečeři DSZO sledují opravované úseky silnic, hustotu provozu a vznik kolon vozidel kamerovým systémem. Budou tak schopni operativně odpovídat i na telefonické dotazy cestujících, budou-li potřebovat upřesnit jízdu v konkrétním čase. „Pokud bude frézování a pokládka nových povrchů výrazně zasahovat do dráhy trolejbusových spojů, nasadíme na linky v maximální míře vozy s dieselagregátem nebo místo trolejbusů použijeme autobusy, aby byla možná jízda vozidel MHD a objíždění silničních strojů i mimo dosah trolejového vedení,“ dodal hlavní dispečer. DSZO se snaží intenzivním jednáním se zhotovitelem minimalizovat dopady prací silničářů na provoz MHD.
Všechny práce na vozovkách v centru Zlína by měly skončit do 21. srpna. Obnova povrchu vozovek v centru města se realizuje v prázdninovém období, kdy je provoz na silnicích slabší a také vozidel MHD je na linkách méně. Kdyby se měly tyto práce například z důvodu dlouhodobě nepříznivého počasí protáhnout až do září, dopravní situace by byla ještě složitější.
Pro všechny motoristy, kteří se mohou centru Zlína vyhnout, platí doporučení, aby volili jiné trasy.
Autor: Vojtěch Cekota, DSZO
Zpět na všechny články
12