menu
zavřít

Soutěž má motivovat školáky k pohybu

14. 11. 2016

Aktuality

0

Zlín - Zlínská radnice připravila pro příznivce pohybu další fotografickou soutěž. Tentokrát je určená především školákům a nese název Aktivně do školy...

do skoly na kole.jpg

Zlín - Zlínská radnice připravila pro příznivce pohybu další fotografickou soutěž. Tentokrát je určená především školákům a nese název Aktivně do školy. Kromě podpory fyzické aktivity dětí a mládeže má soutěž přispět k zamyšlení, jestli je nutné na krátké vzdálenosti používat auto. Statistiky jsou přitom velmi smutné. Nedostatek pohybu je ročně příčinou 5,3 miliónu úmrtí na světě. Třetina dospělých a 80 procent dospívajících nedosahuje na doporučovanou denní fyzickou aktivitu.

„Přitom k tomu, abychom vykompenzovali prosezené hodiny, stačí hodina pohybu denně. A nemusí se ani podnikat výprava do fitka. Stačí například cestu do práce a z práce, do školy a ze školy realizovat jinak, než jízdou autem. Jezdíme na kole, koloběžce, chodíme pěšky a při jízdě MHD vystoupíme o pár zastávek dříve a zbytek cesty se projdeme,“ prozradila Jana Vybíralová, organizátorka soutěže. Soutěž probíhá do konce tohoto roku. Bližší informace a propozice naleznete zde:

 

http://www.zlin.eu/fotosoutez-aktivne-do-skoly-cl-2911.html

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru