Česky

Česky

English

menu
zavřít

Starý objekt ustoupí výstavbě moderních bytů. Město vyhlásilo výběrové řízení

21. 1. 2020

Aktuality

9

Zlín – Bezmála osmdesátiletý baťovský objekt v ulici Slanice č. p. 264 v Prštném půjde k zemi. Důvodem je celkové stáří objektu a technicky stav budovy, jejíž možná rekonstrukce by nezaručila optimální životnost nemovitosti.

Zlín – Bezmála osmdesátiletý baťovský objekt v ulici Slanice č. p. 264 v Prštném půjde k zemi. Důvodem je celkové stáří objektu a technicky stav budovy, jejíž možná rekonstrukce by nezaručila optimální životnost nemovitosti.

Dům určený k demolici byl postaven v roce 1942 a nachází se v něm 6 malých bytů 1+kk. Poslední nájemníci opustili dům před dvěma lety. Objekt neprošel žádnou rekonstrukcí, byty byly pronajímány v podstatě v původním stavu, a to především pro přechodné a nouzové ubytování. Dle provedené analýzy jsou byty technicky i morálně dožité,“ uvedl radní města Zlína Pavel Simkovič.

Odstranění objektu je prozatím prvním krokem, na který chce radnice navázat výstavbou většího bytového domu, jenž bude odpovídat současnému standardu kvality bydlení. Vzniknout by měl prostřednictvím bytového družstva, coby investora.

„Na místě původního objektu město plánuje výstavbu domu s více než 20 byty o velikosti 3+kk, po nichž je největší poptávka. Naším záměrem je vystavět byty prostřednictvím nově založeného bytového družstva, které bude na výstavbu čerpat prostředky z úvěru. Ještě letos chceme podniknout kroky k postupné realizaci záměru,“ vysvětlil primátor města Zlína Jiří Korec a dodal: „Družstevní výstavbu rozjíždí město Brno, které bylo pro nás hlavní inspirací. Samozřejmě jsme zvažovali všechny možné modely investora, ale zatím nám jako nejvýhodnější vychází právě bytové družstvo. Nezatíží město úvěrem ani nezhorší dluhový index města. Pokud se tento způsob výstavby osvědčí, určitě budeme usilovat o bytovou výstavbu i v dalších lokalitách, které jsou pro začlenění takových domů vhodné."

Na odstranění dnes již nevyužívaného objektu město vyhlásilo výběrové řízení na veřejnou zakázku. Předmětem veřejné zakázky malého rozsahu Odstranění stavby U Slanice č.p. 264, Zlín". jsou stavební práce spočívající v odstranění budovy č.p. 264 a odstranění základových konstrukcí budovy a následná povrchová úprava pozemku p. č. st. 363. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru