Česky

Česky

English

menu
zavřít

Technické služby bojují se sněhem

1. 2. 2017

Aktuality

10

Zlín - Husté sněžení vyhnalo sypače a pluhy Technických služeb Zlín do ulic města už v úterý v podvečer, kdy začalo sněžit. Kolem půlnoci, kdy sněžení ustalo, byly již...

Dopravu komplikuje sníh

Zlín - Husté sněžení vyhnalo sypače a pluhy Technických služeb Zlín do ulic města už v úterý v podvečer, kdy začalo sněžit. Kolem půlnoci, kdy sněžení ustalo, byly již opakovaně protaženy hlavní tahy, probíhala údržba chodníků a vedlejších komunikací. Od třetí hodiny ranní nasadila zimní údržba techniku i personál ve zvýšeném rozsahu. Tento režim bude nastaven až do doby, než bude sníh odklizen. Sněžení bude pokračovat podle předpovědi ČHMU ještě ve čtvrtek.

Technické služby Zlín udržují komunikace podle pořadí důležitosti, nejdůležitější je sjízdnost tras MHD, příjezdové silnice k zdravotnickým zařízením, školám, apod. „Pokud sněží intenzivně několik hodin, může být sjízdnost komunikací nižších pořadí důležitosti dočasně zhoršená. Vždy jsou ale dodržovány maximální časové limity, stanovené Operačním plánem zimní údržby,“ sdělil Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín

Sněžení ovlivní také svoz komunálního odpadu v některých hůře přístupných ulicích. Pokud se nepodařilo zajistit bezpečný průjezd svozovým vozům, budou nádoby vyprázdněny v náhradním termínu v následujících dnech. To se týká lokalit, obsluhovaných v úterý a ve středu. Podrobný rozpis ulic je možné najít na http://www.tszlin.cz/odpady/odpadovy-kalendar/. Informace o konkrétním termínu náhradního svozu podá také dispečink Technických služeb Zlín na tel. čísle 577 111 431.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru