menu
zavřít

Umělec zkrášlil zastávku MHD Česká. Dílo však obratem ničili „rádoby umělci“

14. 9. 2022

Aktuality

108

Zlín - V rámci participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“ začala realizace revitalizace a zkrášlení zastávky MHD Česká na Jižních Svazích.

Jednou z činností je také tvorba uměleckého graffiti streetartového umělce Michala Filáka. Bohužel ještě před dokončením malby již bylo dílo poškozeno místními rádoby „umělci“ s fixou. Zkrášlení nevzhledné zastávky se tak díky menšině, především nezletilých, spoluobčanů může stát těžkým úkolem.

„Vzhledem ke škodě, zvažujeme také trestní oznámení. Kromě zvýšené pozornosti strážníků jsme požádali o součinnost také Policii ČR a prosíme i spoluobčany, aby nebyli lhostejní k ničení čerstvě opravených ploch,“ uvedla radní Jana Bazelová.

Městská policie Zlín také apeluje, že se v tomto případě nejedná o přestupek ale o trestný čin ze skutkové podstaty. Městská policie Zlín v lokalitě také přijala speciální opatření, která nebudeme z taktických důvodů prozrazovat. Podobný osud potkává i další realizace Tvoříme Zlín. Pomalována je jak pracovna v Univerzitním parku tak i nově instalované stolní hry v Centrálním parku.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru