Česky

Česky

English

menu
zavřít

V předvánoční době strážníci posilují dohled

3. 12. 2018

Aktuality

13

Zlín - Předvánoční čas znamená pro většinu z nás také nakupování dárků a zásob na blížící se Vánoce. Někteří spoluobčané přitom nejspíše zažijí na vlastní kůži nepříjemnosti...

Strážníci posilují dohled

Zlín - Předvánoční čas znamená pro většinu z nás také nakupování dárků a zásob na blížící se Vánoce. Někteří spoluobčané přitom nejspíše zažijí na vlastní kůži nepříjemnosti spojené s krádežemi jejich osobních věcí. Zloději jsou v tomto čase více aktivní a sami nakupující jim mnohdy napomohou svojí vlastní neopatrností.

„Městská policie Zlín proto bude i letos realizovat bezpečnostní opatření „Advent“, při němž se zaměří na prevenci majetkových deliktů“, uvedl ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

Od prvního prosincového dne tak budou strážníci provádět kontroly vnějších i vnitřních prostor obchodních center včetně přilehlých parkovišť. Intenzita prováděných kontrol pak ještě více vzroste ve dnech pracovního volna.

„Vedle nákupních objektů budou hlídky městské policie věnovat vysokou pozornost také hojně navštěvované akci Adventní Zlín, která začala na náměstí Míru v centru Zlína,“ doplnil k činnosti strážníků Milan Kladníček.

Mezi obvyklá rizika, která jsou spojená s předvánočním nakupováním, patří roztržitost a neopatrnost. Lidé by měli mít neustále pod přímou kontrolou svůj majetek. Nákupní taška, brašnička s doklady a penězi nebo kabelka mají být vždy zavřené. Nikdy je nenechávejte zavěšené na nákupním vozíku, pokud se od něj byť na okamžik vzdálíte. Při nakládání nákupu do kufru auta je pak v žádném případě nenechávejte ležet na sedadlech nezamčeného vozu. V automobilech také nenechávejte viditelně umístěné cenné nebo zdánlivě cenné předměty. Pokud se je rozhodnete uložit do zavazadlového prostoru, nikdy tak nedělejte až na parkovišti, kde automobil bez dozoru ponecháte, ale učiňte tak s předstihem na jiném místě.

Městská policie Zlín děkuje všem spoluobčanům, kteří dbají na zabezpečení vlastního majetku a nedávají tak snadnou příležitost k obohacení nejrůznějším kriminálním individuím.

 

TZ MP Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru