menu
zavřít

Vánoce ve Štípě budou bohaté

21. 12. 2016

Aktuality

0

Zlín – Program o vánočních svátcích ve Štípě je pestrý. Vévodí mu série slavnostních bohoslužeb, ale nabízí i koncerty, divadelní představení a poslední den v roce i tradiční Silvestrovské koledování.

Římskokatolická farnost zve

Zlín – Program o vánočních svátcích ve Štípě je pestrý. Vévodí mu série slavnostních bohoslužeb, ale nabízí i koncerty, divadelní představení a poslední den v roce i tradiční Silvestrovské koledování.

Oslavu Vánoc zahájí štědrovečerní zpívání, které rozezní kostel Narození Panny Marie ve 22:30 hodin. O půl hodiny později začíná půlnoční mše svatá. Na tuto bohoslužbu se mohou obyvatelé Zlína dopravit linkou MHD č. 36, kterou mimořádně vypraví Dopravní společnost Zlín-Otrokovice. Vyjíždí od sportovní haly ve 22:12 hodin a vrací se zpět do města třicet tři minut po půlnoci. Po skončení mše vystoupí na Mariánském náměstí dechová hudba Miklovci.

Slavnostní bohoslužby na Boží hod vánoční 25. prosince i na svátek svatého Štěpána 26. prosince začínají v 10:30 hodin. V tento den se v chrámu uskuteční i vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Radost. Duchovní rozměr Vánoc připomenou také děti a mládež ze štípské farnosti. Připravily divadelní hru o narození Ježíška, kterou předvedou v úterý 27. prosince v 16 hodin. Ve čtvrtek 29. prosince v 18:30 hodin vystoupí Valašský soubor Kašava se svým vánočním pásmem.

Závěr roku bude patřit Silvestrovskému koledování. Začíná v 18 hodin na Mariánském náměstí. Občerstvení a teplé nápoje budou zajištěny.

Ve sváteční dny bude kostel s jesličkami otevřen od 13 do 18 hodin.

Více informací a přehled všech bohoslužeb najdete na www.stipa.cz.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru