Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Štípě se otevře nová knihovna, děti se mohou registrovat zdarma

5. 6. 2017

Aktuality

14

Zlín - Knihovna ve Štípě, která do poloviny května fungovala v nevyhovujících prostorách vedle mateřské školky, se přestěhovala do víceúčelového objektu vybudovaného městem Zlínem...

Prostory nové knihovny

Zlín - Knihovna ve Štípě, která do poloviny května fungovala v nevyhovujících prostorách vedle mateřské školky, se přestěhovala do víceúčelového objektu vybudovaného městem Zlínem v roce 2016. Dva týdny trvalo stěhování a konečné úpravy nového interiéru pobočky, jejíž provoz zajišťuje Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně a financuje ji město Zlín.

„Prostory jsou vybaveny novým nábytkem a byly nakoupeny i nové knihy. Proto byla nutná důkladná prohlídka a uspořádání knižního fondu. Knihovnicím za tuto nelehkou dobře odvedenou práci děkuji. Celkem je pro čtenáře připraveno více než čtyři tisíce titulů beletrie a populárně-naučné literatury,“ sdělil Jiří Korec, náměstek primátora, do jehož kompetencí patří kultura.

Poprvé bude knihovna otevřena v nových prostorách vedle základní školy v úterý 6. června. Provozní doba je každé úterý 9.00 –11.00 a 13.00 – 17.00. Otevírací doba se tak prodlouží o dvě hodiny, aby knihovnu mohli využívat žáci základní školy po skončení vyučování.

„Jedním z cílů nové knihovny je využít blízkosti základní školy a přilákat do knihovny více dětí. Do konce června 2017 bude proto nabízena dětem do 15 let bezplatná registrace,“ informovala Věra Adámková, vedoucí oddělení metodiky Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Připravuje se spolupráce s místní základní školou a družinou, knihovnice se těší na organizování besed a soutěží pro děti a také na navázání spolupráce s místním klubem seniorů. „Věříme, že se nová knihovna ve Štípě stane příjemným místem využití volného času obyvatel této místní části,“ doplnila Zdeňka Friedlová, ředitelka Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru