Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ve Zlínském kraji se elektroodpad nejlépe třídí ve Zlíně

14. 11. 2018

Aktuality

80

Zlín - Druhý ročník soutěže o titul AKTIVNÍ OBEC zná krajské vítěze. Kolektivní systém ASEKOL jako organizátor celorepublikového projektu na podporu osvěty a sběru drobného elektra v červených kontejnerech...

elektro.jpg

Zlín - Druhý ročník soutěže o titul AKTIVNÍ OBEC zná krajské vítěze. Kolektivní systém ASEKOL jako organizátor celorepublikového projektu na podporu osvěty a sběru drobného elektra v červených kontejnerech rozdal krajská ocenění nejaktivnějším obcím.

Ve Zlínském kraji zvítězil Zlín. O vítězi rozhodovala celková výtěžnost sběru v červených kontejnerech za dané období a intenzita medializace témat souvisejících s recyklací elektrozařízení v tisku nebo v online médiích. „Při zrodu soutěže jsme vytvářeli taková pravidla, která nebudou zvýhodňovat větší města, kde je kontejnerů více a naopak diskriminovat malé obce, kde je třeba jen jeden. Proto jsme volili jako jedno z klíčových kritérií výtěžnost v kilogramech na obyvatele,“ říká regionální manažer pro Zlínský kraj Dan Hladilín.

„Ráda bych tímto poděkovala všem občanům Zlína, kteří využívají červené kontejnery, díky kterým nemusejí  drobné elektro a baterky odevzdávat až na sběrném dvoře,“ doplnila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu. Třídit obalové odpady je už každodenní samozřejmostí většiny českých domácností, ale třídění elektroodpadu, stejně jako dalších méně zastoupených odpadů, stále zaostává a je třeba intenzivně komunikovat přínosy odevzdávání k recyklaci. Během trvání soutěže AKTIVNÍ OBEC byl u zapojených obcí zaznamenám v průměru 10 % nárůst sběru v červených kontejnerech. Finanční odměna spojená s udělením titulu bude darována Domu dětí a mládeže ASTRA Zlín, příspěvková organizace, na realizaci výukových programů se zaměřením na environmentální vzdělávání.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru