menu
zavřít

Velitelé dobrovolných hasičů se setkali u primátora

28. 12. 2016

Aktuality

1

Zlín – Bilancování odcházejícího roku, slova díků i živá výměna názorů. V takovém duchu se nesla poslední letošní porada velitelů jednotek Sboru dobrovolných hasičů místních částí (JSDH MČ) s vedením radnice.

Setkání velitelů dobrovolných hasičů

Zlín – Bilancování odcházejícího roku, slova díků i živá výměna názorů. V takovém duchu se nesla poslední letošní porada velitelů jednotek Sboru dobrovolných hasičů místních částí (JSDH MČ) s vedením radnice. Pozvání primátora, který všem za záslužnou práci poděkoval, přijalo všech dvanáct zástupců akceschopných jednotek. Slova se ujal i vedoucí Oddělení krizového řízení a obrany Magistrátu města Zlína Václav Kostelník, do jehož gesce dobrovolné hasičské jednotky ve Zlíně spadají.

Chtěl bych moc poděkovat všem hasičům i vedení města, které nám věnovalo pozornost. Rok 2016 nebyl po krizové stránce náročný, ale udělala se spousta práce,“konstatoval.

Co konkrétně se v letošním roce podařilo za podpory města zrealizovat poté shrnul velitel JPO II/1 SM Zlína a technik požární ochrany Vladimír Hanák. Mezi ty nejdůležitější dokončené investiční akce patří:

Kromě realizovaných investičních akcí Oddělení krizového řízení a obrany zajišťovalo provozní záležitosti, jejichž cílem je zabezpečit akceschopnost jednotek. Všechny jednotky dobrovolných hasičů zřízené statutárním městem Zlínem  mají v současné době zabezpečen výjezd minimálně devíti členy. K 30. listopadu hasiči vyjeli na výzvu HZS Zlínského kraje k 18 zásahům. (5 výjezdů k požárům a 13 výjezdů k čerpání vody po lokální povodni dne 31. 7. 2016).

Závěr neformálního setkání byl vymezen diskuzi, kterou velitelé využili k vzájemné výměně zkušeností, ale i k podnětným připomínkám na adresu města.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru