Česky

Česky

English

menu
zavřít

Vyšla kniha o místní části Prštné

22. 1. 2018

Aktuality

52

Zlín – Z minulosti Prštného. Tak se jmenuje nová kniha, která mapuje historii této místní části Zlína od první zmínky, která se o ní dochovala.

Foto z titulní strany publikace

Zlín – Z minulosti Prštného. Tak se jmenuje nová kniha, která mapuje historii této místní části Zlína od první zmínky, která se o ní dochovala.

„Ves Prštné se poprvé připomíná v roce 1397 – tehdy se v latinském zápisu vypočítávají součásti zlínského panství a mezi nimi také „villa Prsczna“, což v české podobě znamenalo ves Prščná, uvedl v úvodu knihy jeden ze spoluautorů historik Zdenek Pokluda.

Kromě vývoje názvu obce a jejích ulic se čtenáři dozví o demografickém růstu v průběhu staletími, lidech, kteří v této obci žili a jejich živobytí, nebo třeba o tom, kdo měl zásluhy na výstavbě školy. Mimo ohlédnutí do historie autoři neopomenuli ani nastínit současný života Prštného, ve kterém nyní žije cca 3200 obyvatel.

Bohatě ilustrovanou publikaci dobovými i současnými fotografiemi vydal Marek Pánek u příležitosti 620. výročí první historické zprávy o obci. K zakoupení je v Městském informačním a turistickém středisku v budově radnice.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru