Česky

Česky

English

menu
zavřít

Výstavba whirpoolů v „padesátce“ začne už v dubnu

15. 1. 2018

Aktuality

16

Zlín – Výstavba odpočinkové a relaxační zóny v padesátimetrovém bazénu na ulici Hradská už má svůj termín. Práce začnou počátkem dubna a skončí...

Vizualizace odpočinkové a relaxační zóny

Zlín – Výstavba odpočinkové a relaxační zóny v padesátimetrovém bazénu na ulici Hradská už má svůj termín. Práce začnou počátkem dubna a skončí v říjnu. V jejich rámci dojde k výstavbě dvou whirpool bazénů, původní dvojité řešení prosklených plastových stěn nahradí prosklená sloupopříčková hliníková fasáda, dojde k úpravě technického zázemí objektu.

Kvůli stavebním pracím, které vyjdou na 34 milionů korun, bude „padesátka“ uzavřena a to v termínu od 25. června do 9. září. „Zvolili jsme letní měsíce, kdy bude mít přerušení provozu na veřejnost co nejmenší dopad,“ sdělil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA, která se staré o městské bazény.

Odpočinková a relaxační zóna bude umístěna v nově vzniklé přístavbě v jihovýchodní části areálu. „Během přípravy tohoto projektu jsme hodně komunikovali i s památkáři,,“ upozornil náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí patří městské bazény, na fakt, že budova padesátky je v památkové zóně města.

Nové prostory jsou navrženy tak, že budou přístupné i lidem s omezenou možností pohybu. „Se stávající halou budou propojené takzvaným krčkem,“uvedl náměstek primátora Jiří Korec, který má na starosti investice města.

Odpočinková zóna a relaxační zóna je dalším významnou investicí do městských bazénů. Velkými změnami prošel nedávno i pětadvacetimetrový bazén a to v rámci dvou etap modernizace. Během první došlo k statickému zajištění budovy, zateplení střechy a opravě vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny. V rámci druhé etapy bylo zejména vybudováno nové Sport centrum. Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů celsia určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru