menu
zavřít

Ze staveniště Tržiště pod kaštany zmizely soukromé objekty

21. 11. 2022

Aktuality

1099

Zlín - Finálnímu dokončení rekonstrukce Tržiště pod kaštany patrně už nic nebrání v cestě a tržiště postupně získává závěrečnou podobu. V minulých dnech došlo k zásadní demolici dvou nevzhledných buněk soukromých vlastníků. 

Ty budou jejich majiteli nahrazeny novými objekty, které budou ladit s tržištěm. Právě za těmito objekty se bude nacházet průchod do zámeckého parku a na opěrných zídkách pítka.

"Jsme moc rádi, že se konečně podařilo od úředníků, kteří by nám měli pomáhat, ale podle nás vše jen protahovali a zdržovali, přestože to bylo i v zájmu města získat stavební povolení. Děkujeme za spolupráci pánům Korcovi a Chalánkovi, kteří vyvinuli maximální úsilí naši dohodu uskutečnit. Jediné, co mě mrzí je, že stánky už mohly dávno stát v nové podobě, nebýt zbytečných průtahů,“ sdělila Věra Fryštacká.                                       

Mezi trhem a sousední třídou T. Bati bude nově vysázená lipová alej. Celkem bude vysázeno 50 stromů, z nichž některé budou jírovce, neboli, jak se jim lidové říká, kaštany. Veřejné osvětlení bude na lanech, aby sem šla umístit vánoční výzdoba. Vánoční trhy tak bude možné v budoucnu protáhnout z náměstí až do prostoru tržiště.

„Jsme rádi, že se podařilo dohodnout se soukromými vlastníky na úpravě jejich původního návrhu nových stánků a odstranili problematickou pochozí střechu a vyšli tak vstříc požadavkům památkové péče, ačkoliv na úpravu projektu museli vynaložit další své finanční prostředky. Nové tržiště Pod Kaštany se tak otevře opravdu celé nové, jak bylo opakovaně deklarováno,“ shodli se primátor města Jiří Korec a náměstek primátora Miroslav Chalánek.

Na rekonstrukci parku v budoucnu naváže také revitalizace Sadu Svobody.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru