menu
zavřít

Zlín a Zlínský kraj budou na veletrhu lákat na regionální dobroty

18. 1. 2017

Aktuality

3

Zlín - Až třicet tisíc lidí navštěvuje brněnský veletrh cestovního ruchu Regiontour, aby se inspirovali ke svým cestám po Česku a blízkém zahraničí...

img-20160114-132453.jpg

Zlín - Až třicet tisíc lidí navštěvuje brněnský veletrh cestovního ruchu Regiontour, aby se inspirovali ke svým cestám po Česku a blízkém zahraničí. S prezentací tak na této prestižní akci nebude chybět ani město Zlín a ostatně i celá oblast Zlínska a Luhačovicka.

„Budeme se prezentovat v rámci regionu Východní Moravy. Kromě naší oblasti se tak lidé dozvědí zajímavosti ze Slovácka, Valašska i Kroměřížska,“ řekla Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací magistrátu.

Kompletní Zlínský kraj se bude prezentovat na 90 metrechčtverečnícha tématem jsou cykloturistika, zdravý životní styl a projekt s názvem Tak trochu jiné baroko, který do regionu láká především na památky a kuriozity z té doby.

V posledních letech se začala rozvíjet i turistika gastronomická. Lidé rádi poznávají regiony a země i podle typických jídel a nápojů.

„Tomuto trendu vycházíme vstříc. Návštěvníci naší sekce tak budou moci ochutnat vína ze Slovácka i Valašska. Chléb z Mařatic či Střelné, slaninu a uzené ze Zlínska, sýry a škvarky z celého kraje a mnoho a mnoho dalšího,“ prozradila gastronomická lákadla Eva Manišová.

Součástí prezentace bude také křest fotografické knihy Zlín, fotografa Libora Sváčka. Knihu pokřtí primátor Zlína Miroslav Adámek. Křtít se bude, jak jinak než slivovicí.

„Jde o velmi podařenou publikaci, která určitě udělá mnoha lidem radost,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Veletrh Regiontour se uskuteční v termínu 19 – 22. ledna 2017 v prostorách brněnského výstaviště. Účastní se jej více než 800 vystavovatelů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru