Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlín nadchl diplomaty, primátor má pozvánku na EXPO v Ósace

7. 6. 2024

Aktuality

144

Primátor Jiří Korec přijal v minulých dnech v reprezentativních prostorách zlínské radnice velvyslance Malajsie, Irska a Japonska, a také zástupce partnerských měst Partizánske a francouzského Romans. Většina setkání se uskutečnila v rámci 64. Zlín Film Festivalu a neměla pouze zdvořilostní charakter.

Debata s velvyslankyní Malajsie Suzilou Bintiovou Mohdovou Sidekovou se týkala možné spolupráce ZOO Zlín v Lešné s jedním z malajsijských zooparků. Zajímavostí je, že zájem o kooperaci přichází z malajsijské strany. Tématem rozhovorů byla také ekonomika, konkrétně možnosti zlínských firem na trzích v Malajsii a Asii.

Zatímco setkání s irským velvyslancem Alanem Gibbonsem bylo spíše neformální, rozprava s velvyslancem Japonska Nagaoke Kanukem může mít pokračování ve formě zlínské účasti na světové výstavě EXPO 2025 v Ósace. „Zlín je pohledné město, jeho genius loci je výjimečný a japonské turisty by nepochybně zaujal. Ovšem jestli je chcete oslovit a do vašeho krásného města přilákat, musíte se jim sami prezentovat. Příležitost k tomu bude už za rok v Ósace na EXPO. Zlín jednoznačně má co nabídnout, jeho architektura je úžasná,“ uvedl Nagaoke Kanuke. Velvyslanec současně primátora Korce osobně pozval k návštěvě EXPA.

Primátor Korec jednal v minulých dnech také se svým protějškem z partnerského města Partizánske Jozefem Božikem, jeho místostarostou Vladimírem Karáskem a představitelem Romans, které zastupoval ředitel Romans International Patrick Girault.

Probírala se společná témata vzájemné spolupráce partnerských měst nebo účast dětí v mládežnické porotě zlínského filmového festivalu, kde letos za Partizánske zasedli Simon Hýrošš a za Romans Julien Audibert.

Pokud jde o spolupráci se slovenským městem, právě v těchto dnech se zahajuje jeden z projektů v rámci programu Interreg SK-CZ 2021-2027 (dotační fond EU podporující přeshraniční spolupráci). V případě Romans je v jednání podpora výměnných pobytů žáků jazykové školy ZŠ Kvítková se základní školou z Romans, a také prohloubení spolupráce Francouzů s  Rugby clubem Zlín.

Na snímku primátor Jiří Korec a velvyslanec Japonska v ČR Nagaoke Kanuke

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru