Česky

Česky

English

menu
zavřít

Zlínská koupaliště se připravují na sezonu. Na Hradské se již venku koupe

7. 5. 2018

Aktuality

120

Zlín - Venkovní teploty připomínaly už začátkem května parné léto a tak není divu, že se zlínské bazény a koupaliště připravují na zahájení sezóny.

Koupaliště Zelené

Zlín - Venkovní teploty připomínaly už začátkem května parné léto a tak není divu, že se zlínské bazény a koupaliště připravují na zahájení sezóny. Ostatně venkovní bazén v areálu lázní na Hradské byl otevřen již 1. května. Koupaliště Zelené a Panorama by mělo být otevřeno od 1. června v závislosti na počasí. Ani letos se návštěvníci nemusí obávat zvýšeného vstupného. Těšit se však mohou na modernizaci zařízení.

„Už v dubnu začala avizovaná výstavba odpočinkové a relaxační zóny s whirlpoolem. Zásadní je, že tato zóna je navržená tak, aby byla přístupná i lidem s omezenou možností pohybu,“ nastínil radní František Pilka.

Ke konci června dojde k uzavření padesátimetrového bazénu a uskuteční se jeho modernizace. Ta by měla být hotová v září tohoto roku.

„Pro uzavření bazénu jsme zvolili takové období, aby se to návštěvníků dotklo co nejméně. V létě bude ke koupání řada jiných možností a lidé budou i cestovat a vyrazí na dovolenou. Stavební práce si uzavření vyžadují,“ konstatoval Ondřej Běták, náměstek primátora, do jehož kompetencí spadá i sport.

V době uzavření bazénu bude probíhat výměna dlažby okolo „padesátky“, výstavba odpočinkového balkónu, propojení „padesátky“ a whirlpoolu, výměna dlažby na schodech z „padesátky“ k dětskému bazénu, výměna obkladů ve sprchách „padesátky“ a další opravy. „V době uzavření padesátimetrového bazénu bude v provozu pětadvaceti metrový krytý bazén, dětský bazén a venkovní bazén,“ doplnil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA Zlín, která provozuje městské bazény a koupaliště.

Technické novinky v podobě nového systému dávkování bazénové chemie se dočkalo i koupaliště Zelené.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru