menu
zavřít

Zlínští strážníci mají k dispozici mobilní operační pracoviště. FOTOGALERIE

19. 1. 2017

Aktuality

5

Zlín – Městská policie Zlín disponuje novým služebním vozidlem. Jedná se o vůz Renault Master se speciální skříňovou nástavbou. Ta obsahuje všechny...

Nové vozidlo MP Zlín

Zlín – Městská policie Zlín disponuje novým služebním vozidlem. Jedná se o vůz Renault Master se speciální skříňovou nástavbou. Ta obsahuje všechny důležité technologie a prvky technické podpory k vytvoření velitelského a řídícího pracoviště přímo v terénu.

„S ohledem na současný vývoj bezpečnostní situace v Evropě i na krizové situace, se kterými jsme se v posledních letech setkali, jsme již delší dobu pociťovali potřebu pořízení mobilního operačního pracoviště. Hledali jsme takové řešení, které umožní práci členům krizového štábu, strážníkům a dalším příslušníkům Integrovaného záchranného systému přímo na místě dané události,“ uvedl náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetence patří vedle krizového řízení také Městská policie. „Vozidlo však budeme využívat nejen při řešení mimořádných událostí či při realizaci zvláštních bezpečnostních opatření, ale koncipovali jsme jej také jako mobilní služebnu pro okrajové části Zlína a své využití najde i v oblasti prevence kriminality,“ doplnil jeho slova Milan Kladníček, ředitel MP Zlín.

Součástí autonomního technického řešení je výsuvný pneumatický teleskopický stožár s otočným manipulátorem (výsun do výše5,6 m), na kterém jsou umístěny dvě kamery (kamera s vysokým rozlišením a thermo kamera). Pod manipulátorem je připevněna pevná kamera s vysokým rozlišením. Stávající řešení umožňuje připojení na metalickou i optickou síť, disponuje také připojením na internet.

Posádku mohou tvořit až čtyři osoby a operátor. Počítá se rovněž s integrací kamer do Městského kamerového dohlížecího systému.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru