schema-vodniho-biotopu.jpg

V květnu bude zahájena stavba vodního prvku v Centrálním parku Jižní Svahy

publikováno: 27.4.2021

Zlín - Přípravy pro realizaci akce Vodního biotopu na sídlišti Jižní Svahy jsou v plném proudu. Začátkem května 2021 začíná firma KKS, spol. s r.o. s realizací poslední etapy Centrálního parku Jižní Svahy, díky níž dojde k vybudování nejen vodního biotopu o rozloze 1000 metrů čtverečních, ale také zpevněných ploch, vyhlídkové lávky přes průchod terénního valu a finální podoby modelací terénu. Celý prostor bude doplněn o nový atypický mobiliář a rozsáhlé výsadby zeleně.

„Centrální park na Jižních Svazích o rozloze dvanáct hektarů bude touto poslední etapou dokončen do plánované podoby. Těmito stavebními pracemi bude završeno naše společné úsilí o vytvoření celistvé parkové plochy, které bylo zahájeno již v roce 1995,“ uvedl Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí

Terénní modelací bude vytvořen vodní biotop, jehož zdrojem  vody jsou střechy okolních bytových domů. Srážková voda bude přivedena samostatnou dešťovou kanalizací do akumulační nádrže, jejíž pomocí bude ve vodním biotopu udržována stálá hladina. Srážková voda bude využívána nejen jako zdroj pro vodní biotop, ale v letních měsících bude sloužit pro zálivku stromových výsadeb.

Současně bychom chtěli poprosit obyvatele nejbližších domů o shovívavost a trpělivost, neboť po dobu téměř jednoho roku bude ohrazený prostor vystaven stavební a dopravní zátěži spojené s budováním vodního biotopu.

„Doba výstavby je naplánována na 12 měsíců a tak již v létě roku 2022 budou moci obyvatelé největšího zlínského sídliště trávit volné chvíle v zelené oáze. Pro možnost odpočinku bude park doplněn o moderní mobiliář,“ doplnil Bedřich Landsfeld.  

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1708

Další fotografie

schema-krater-2020.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '21»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)