Česky

Česky

English

menu
zavřít

Příspěvkové organizace zřízené SMZ

ZOO a zámek Zlín - Lešná

ZOO a zámek Zlín - Lešná

Lukovská 112, 763 14 Zlín 12, tel.: 577 577 100, e-mail: office@zoozlin.eu, url: www.zoozlin.eu

Ředitel: Ing. Roman Horský

Zoo Zlín je otevřena každý den v roce

Tvář zlínské zoo se změnila především v posledních 20 letech. Společně se zámkem Lešná nyní tvoří jedinečný celek s neopakovatelnou atmosférou. Od roku 2003 je nepřetržitě „jedničkou" Zlínského kraje, pozici druhé nejoblíbenější české zoo úspěšně obhajuje od roku 2011. V rámci republiky dlouhodobě patří mezi desítku nejvyhledávanějších turistických míst.

Zvířata a expozice

Během procházky pod korunami staletých stromů návštěvníci „podniknou" cestu kolem světa a seznámí se s 240 druhy zvířat z Afriky, Asie, Austrálie a Ameriky. Čekají na ně rozlehlé přírodní expozice, průchozí výběhy a voliéry, areál plný zeleně a originálních etnografických prvků.

Nenechte si ujít:

První africké slůně v České republice

V červnu 2021 se ve zlínské zoo narodil sameček slona afrického, který od chovatelů dostal jméno Zyqarri. Slůně letos oslavilo první rok života, krásně prospívá a roste „jako z vody“.

Zátoka rejnoků

Expozice, která svým pojetím a rozlohou nemá v Evropě obdoby. Mořské rejnoky si nejen pohladíte, ale dokonce i nakrmíte krevetami!

Jaguar Trek

Zavítejte k největší expozici jaguárů v Evropě. Jaguáří pár, černého samce Danyho a žlutohnědou samici Yunu, uvidíte v rozlehlém výběhu, v chladnějším období pak v zimní ubikaci. Kromě toho na vás během hlavní sezóny čeká také setkání s kondory andskými nebo velkými papoušky ara.

Expozice kivi a papoušků kea

Ptačí symbol Nového Zélandu zlínská zoo chová jako první a jediná česká zoo. V expozici žijí také papoušci nestor kea.

Tropická hala Yucatan

Zavedeme vás do pralesa tropické Ameriky a představíme různé druhy opic, vydry obrovské, lenochody, tukany, piraně a dávnou civilizaci Mayů.

Japonská zahrada Mu-Shin

Navštivte největší japonskou zahradu v České republice a nechte se okouzlit staletými borovicemi, kamennými lampami kasuga nebo studánkou tsukubaj.

Zámek Lešná

Stříbrný poklad, 400 let staré skříně, egyptská mumie nebo luxusní koupelna s vířivkou. Prohlídka zámku zabere 45 minut, zámek je otevřen od dubna do října. V nejkrásnějším Sále předků probíhají svatební obřady. Své „ano" si snoubenci mohou říct i v zámeckém parku nebo v japonské zahradě Mu-Shin.

Návštěvnický servis

  • Elektronické vstupenky

Jsou levnější než v pokladně zoo, ihned po úhradě platební kartou je doručíme na uvedený e-mail. Zakoupení na https://www.zoozlin.eu/on-line-vstupenky-levneji/.

  • Roční karta ZOO Zlín Family

S cenově výhodnou roční kartou lze do zlínské zoo zavítat každý den v roce. K dispozici jsou karty pro rodiče a děti, karty pro prarodiče a vnoučata, karta osobní+host a osobní karty. Podrobné informace najdete na https://www.zoozlin.eu/rocni-karty-family/.

  • Akceptace platebních karet a eura v celém areálu zoo, bankomat u hlavního vstupu do zoo
  • 5 prostorných restaurací, pizzérie Kookaburra, Kefa bar s etiopskou kávou, Chocolatérie
  • Dětské lanové centrum, zábavné atrakce, jízda vláčkem a na poníkovi
  • Komentované krmení zvířat
  • Program Chovatelem na jeden den

Staňte se na 1 den chovatelem na vybraném úseku a poznejte svět exotických zvířat z bezprostřední blízkosti! Jedinou podmínkou je věk minimálně 18 let a dobrý zdravotní stav.

Ochranářské projekty ve volné přírodě

Zoo Zlín již dlouhodobě naplňuje jedno z nejdůležitějších poslání moderní zoo – chov ohrožených druhů zvířat, jejich podporu přímo ve volné přírodě a také jejich návrat do volné přírody. V roce 2018 rozběhla na podporu těchto aktivit veřejnou sbírku pojmenovanou 4Nature. Zvolením vstupného 4Nature s tříkorunovým příspěvkem na ochranu zvířat návštěvník obdrží žeton, který prostřednictvím zábavných pokladniček věnuje na konkrétní ochranářský projekt.

Podrobné informace na https://www.zoozlin.eu/chranime/.

Otvírací doba Zoo Zlín

leden - únor 8.30 - 16.00 hod.
březen 8.30 - 17.00 hod.
duben - září 8.30 - 18.00 hod.
říjen 8.30 - 17.00 hod.
lístopad - prosinec 8.30 - 16.00 hod.

Do zoo není povolen vstup se psy a jinými domácími zvířaty.

Vstupné do Zoo Zlín a zámku Lešná

Podrobný přehled a informace najdete na https://www.zoozlin.eu/vstupne/.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru