Kontakty

Kontaktní osoba:

Bc. Magda Pospíšilová
Odbor životního prostředí a zemědělství
Magistrát města Zlína
Zarámí 4421, 761 40 Zlín

tel. 577 630 951
e-mail: magdapospisilova@zlin.eu

Kontakty na další důležité stránky:

Představujeme zlínská ekocentra

V Magazínu města Zlína jsme vám představili střediska ekologické výchovy, tzv. ekocentra, jako místa, která nás obohacují především o zážitky z přírody a její ochrany. Připomeňme si ZOO a zámek Zlín-Lešná, p.o., kde si jako zlíňané nejednou zajdeme odpočinout a naše děti navštíví velmi zajímavé exkurze a výukové programy ve školní docházce. Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě, p. o. díky pravidelně pořádaným akcím pro veřejnost a možnosti volného vstupu do objektu umožní občanům neopakovatelné setkání s domácími mazlíčky, Dům dětí a mládeže ASTRA, p. o. – Centrum ekologické výchovy je vyhledávaná " oáza" nejen velkého sídliště Jižní Svahy, kterou navštěvují převážně školy a rodiny s dětmi. Zásluhu na rozvoji ekologických a enviromentálních aktivit ve městě Zlíně má také Ekocentrum Čtyřlístek, o.s.

Dalším místem, kde cíleně ve městě probíhá environmentální výchova, je areál Technických služeb Zlín, s.r.o. v Loukách Zájemci si mohou objednat odbornou exkurzi na třídírně odpadů, mohou si prohlédnout skládku Suchý důl,  fotovoltaickou elektrárnu nebo biofermentor na zpracovaní bioodpadu .

Ke konci roku 2008 podepsalo statutární město Zlín "Prohlášení o spolupráci" města Zlína s občanským sdružením Líska. Podepsáním město podpořilo rozvíjení aktivit environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v rámci Zlínského kraje a potvrdilo spolupráci s nositeli a partnery projektu "Rozvoj sítě environmentálních, vzdělávacích, poradenských a informačních center ve Zlínském kraji" (05/2009 - 04/2011).
Hlavním cílem projektu je zvýšení informovanosti občanů Zlínského kraje o životním prostředí a posílení aktivní účasti veřejnosti na jeho ochraně prostřednictvím kvalitního environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty a environmentálního poradenství, které v různých formách snadno dostupných široké veřejnosti realizuje profesionální síť vzdělávacích, poradenských a informačních center.

Spolupráce s Lískou, která se transformovala na zájmový spolek, nadále úspěšně pokračuje i v dalších letech. Jedná se především o spolupráci při šíření osvěty, organizace Krajské konference EVVO ve Zlínském kraji apod.


 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)