Program

PROGRAM NA BŘEZEN 2017

PROGRAM NA BŘEZEN 2017

 

1. 3. v 18 00 HODIN – vstup volný

KONCERT – ZUŠ Jižní Svahy - žákovský koncert

 

2. – 30. 3.

VÝSTAVA – ZUŠ MORAVA – VÝSTAVA ŽÁKŮ VÝTVARNÉHO OBORU

Vernisáž výstavy ve čtvrtek 2. 3. 2017 v 17 hodin

Otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16 (mimo 10. 3., 22. 3., 24. 3.)

 

Představení nové knihy s besedou

7. 3.  v 18 hodin

Pavla Jazairová: Příběhy

Nová kniha známé novinářky a cestovatelky Pavly Jazairiové zavádí čtenáře na tři kontinenty: do jihoamerické Kolumbie, do Indie a také do dvou evropských velkoměst, Paříže a Říma. Ve všech případech přináší osobní svědectví o tom, co utváří tamní životní styl – ať už jsou to dějiny, přírodní podmínky nebo společenské zvyklosti. Její reportáže jsou kolážemi postřehů, útržků rozhovorů, záznamů pořizovaných na místě i ověřených informací. Nepředkládá hotové soudy, vždy ponechá na čtenáři, jaký názor si vytvoří.

Centrum kolumbijské narkomafie, záře i stíny velkoměsta Kalkaty, příběhy a báje, mystika indických klášterů, Řím ztrácející vlastní tvář pod náporem moderní turistiky... Střety zájmů, hodnot, lidských snů. Tak rozdílný, a přece jediný svět.

Pavla Jazairiová

bývalá redaktorka zahraničního zpravodajství Českého rozhlasu  –

Radiožurnál, se specializací na oblast Blízkého Východu a Afriky. Země svého profesního zájmu zná dobře nejen z agenturních zpráv, ale i z vlastní zkušenosti.

Moderátorem besedy bude Petr Vavrouška, bývalý zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu.

Kniha bude v prodeji v Alternativě – KIZ

Vstupné: 70 Kč, studenti, senioři 30 Kč

Možno zakoupit v městském informačním a turistickém středisku (přízemí radnice) nebo v Alternativě.

 

8. 3. V 18 HODIN

ROBBY MARSHALL QUARTET (USA/CZ) – jazzový koncert

Robby Marshall (USA) – saxofony, klarinet, Petr Beneš –piano, Jan Fečo – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

Americký saxofonista Robby Marshall nahrával s takovými veličinami jako jsou Bobby McFerrin, Michael Bublé, Tom Jones, Carlos Santana a Dave Douglas. V současné době je stálým členem kapely současné nejlepší jazzové zpěvačky, na světě, Cassandry Wilson. Hrál s ní ve slavném divadle Apollo v  New Yorku, na legendárním newportském jazzovém festivalu, italském Umbria Jazz Festival, a vystupoval s ní též ve slavném hudebním programu Austin City Limits Týdeníkem LA Weekly byl prohlášen za "inovativního a vysoce vynalézavého" hráče roku.

Vstupné: 120 Kč, studenti, senioři 50 Kč možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku (přízemí radnice) nebo v Alternativě před koncertem

 

9. 3. V 18 HODIN

NA VLNÁCH S POSLUCHAČI A... rakouskou zpravodajkou MARIÍ WOODHAMSOVOU, dramaturgem KARLEM BĚLOHLAVÝM A  režisérem JAROSLAVEM VEČEŘOUBeseda s tvůrci známého televizního seriálu POSTŘEHY ODJINUD.

O zážitcích z putování po jihovýchodní části Rakouska – Burgenlandu s řadou ukázek z natáčení. Burgenland je zemí hradů, zámků, nejmodernějších termálních lázní, je zde nejkrásnější hudební sál v Rakousku i hrad neslavně známé hraběnky Bathory – Lockenhaus.

Vstupné: 70 Kč, studenti, senioři 30 Kč možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku (přízemí radnice) nebo v Alternativě před akcí

 

14. 3. v 17. 00 HODIN – vstup volný

KONCERT – HŠ YAMAHA  - žákovský koncert

 

15. 3. v 18 00 HODIN – vstup volný

KONCERT – ZUŠ Jižní Svahy - žákovský koncert

 

16. 3. 2017 V 18.00 HODIN

ASIE – ASIE Z VLAKU – vydáme se poznávat zákoutí, kultury a přírodu Asie. – Radim Hejný

Beseda z nového cyklu CESTOU NECESTOU PO KRÁSÁCH ASIE, AMERIKY, AFRIKY A AUSTRÁLIE – Mladí amatérští cestovatelé a jejich zážitky z cest po celém světě. Kam se dostali a co zažili mimo služby cestovních kanceláří?

Putování nás provede od zalidněné severozápadní Indie s výborným jídlem, mughlaskými památkami, tygry a šílenými ulicemi, přes Nepál až do Thajska a Kambodži. Druhá část vyprávění je věnována cestě vlakem Transsibiřskou magistrálou do Pekingu a pak dále na jih Číny do Yangshua se špičatými skalními útvary, poté do uvolněného Laosu na trek do vesnic v džungli a na pláže terorem zdecimované Kambodži.

Vstupné: 50 Kč, studenti, senioři 30 Kč

Besedy budou probíhat jednou do měsíce – leden až květen – možnost zakoupení speciální vstupenky na 5 večerů – 200 Kč, studenti, senioři 120 Kč v Městském informačním a turistickém středisku (přízemí radnice) nebo v Alternativě před besedou.

 

21. 3. v 17.00 HODIN – vstup volný

KONCERT – HŠ YAMAHA  - žákovský koncert

 

22. 3. V 18 hodin

DÁMY HUDEBNÍ SCÉNY V ALTERNATIVĚ - CRYSTAL MONEE HALL BAND

Crystal Monee Hall (USA) – zpěv a kytara, Marek Novotný – piano, Jan Jakubec – baskytara, Tomáš Vokurka – bicí Crystal Monee Hall je jedním z nejpozoruhodnějších vokálních talentů, který se v posledních letech objevil na americké jazzové a písničkářské scéně. Zpěvaččin hlas, vytěžující její soulové základy, je doslova opojnou syntézou čistoty a syrovosti. Texty, jednoduché a elegantní aranže – křišťálově čistá hudba kombinuje folk, gospel, jazz a blues. V průběhu své kariéry Crystal sdílela pódium s takovými veličinami jako jsou Mariah Carey, Elton John a Kanye West. V roce 2012 vydala své debutové album "River Train" a od té doby se pohybuje na mezinárodní jazzové a bluesové scéně.

Vstupné: 120 Kč, studenti, senioři 50 Kč možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku (přízemí radnice) nebo v Alternativě před koncertem

 

28. 3. v 17. 00 HODIN – vstup volný

KONCERT – HŠ YAMAHA  - žákovský koncert

29. 3. v 17. 00 HODIN – vstup volný

KONCERT – HŠ YAMAHA  - žákovský koncert

30. 3. v 17.00 HODIN - vstup volný

KONCERT - HŠ YAMAHA - žákovský koncert

 

PROGRAM PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '17»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky