Program

PROGRAM NA DUBEN 2017

PROGRAM NA DUBEN 2017

Program v PDF

 

5. – 8. 4. - JEDEN SVĚT ZLÍN 2017 - FESTIVAL DOKUMENTÁRNÍCH FILMŮ

 

5. 4.  V 18 HODIN – VERNISÁŽ TŘÍ VÝSTAV

Podnikáme jinak, české projekty, které získaly ocenění Social Impact Award.

Opona válečného konfliktu fotografie Jaromíra Vachaly, vojáka nasazeného v Afghánistánu.

Lukáš Koutný -  fotografie dětí s Rettovým syndromem.

Otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16

 

5. 4. V 18:45 – Normální autistický film + diskuse s terapeutem autistů i jejich rodičů Michal Roškaňuk

 

6. 4. V 17:15 – Není úniku + diskuse s válečnou reportérkou Markétou Kutilovou

        VE 20:00 – Zemřít pro design + diskuse s Milošem Polákem, Retela s.r.o.

 

7. 4. V 17:00 – Exekuce + diskuse s režisérkou Andreou Culkovou

        V 19:30 – Zlatý úsvit – jak to vidím já + diskuse s Nikolou Karasovou, expertkou na politické dění v Řecku

 

8. 4. V 13:30 – Děti online + diskuse s režisérkou Kateřinou Hager

       V 15:30 – Hon na nevěstu

       V 17:30 – Duši neprodám + diskuse s protagonistkou Nikolou

       VE 20:00 – Dobrý pošťák

Vstupné: jedna projekce za 50 Kč, denní vstupné obsahující dvě projekce za 90 Kč a festivalovou pernamentku (9 dokumentů) za 300 Kč. Vstupenky budou k prodeji přímo v Alternativě od 5. 4.

Více informací o programu na www.jedensvet.cz/zlin

 

Z M Ě N A   V   T E R M Í N U   U K O N Č E N Í      V Ý S T A V Y   ! ! !

11. 4. – 28. 4. - VÝSTAVA POTRVÁ DO PÁTKU 28. 4. 2017

XXI. ROČNÍK - FESTIVAL CESTOVÁNÍ, POZNÁVÁNÍ, SBLIŽOVÁNÍ KULTUR – NEZNÁMÁ ZEMĚ

11. - 29. 4. VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Petr Jan Juračka – Mystická K2

Petr Jan Juračka, vědecký pracovník Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, v Českém centru New York svou zcela mimořádnou výstavu dokumentující výstup na druhou nejvyšší horu světa. V červnu 2016 se vydal po boku české horolezkyně Kláry Kolouchové a slavného amerického průvodce Garretta Madisona na úpatí mystické K2. Vybaven skvělou fotografickou technikou, drony a časosběrnými kolejnicemi zachytil to nejlepší z jejich náročné cesty. Výstava návštěvníkům nabídne profesionální snímky pořízené během expedice – od fotografií noční oblohy, krajiny, po portréty místních obyvatel a horolezců.

Otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16

 

Středa 19. dubna

16.00 hodin  Cestovatelský biograf

Cesta na Měsíc a Dobytí pólu (režie: Georges Méliés)

Maries Georges Jean Méliés, otec filmové režie, první filmař, který se zaslouží být nazýván umělcem, se narodil v Paříži roku 1861. Jeho první „velkofilm" byla Cesta na Měsíc. Za nejlepší dílo z oblasti utopického filmu je považován film Dobytí pólu (1912). Vědecká expedice zde podniká výpravu k severnímu pólu, kde posléze vztyčí francouzskou vlajku a za pomoci děl bojuje proti sněhovému obrovi (k tomuto účelu vytvořil Méliés postavu ze dřeva v nadživotní velikosti). Georges Méliés rozhodujícím způsobem přispěl k rozvoji filmového umění. V určité době téměř všichni filmaři podléhali jeho vlivu a následovali nebo napodobovali méliésovské vzory. Projekce unikátních snímků je poctou tomuto jedinečnému filmaři.

18.00 hodin

Alena Žákovská a Milan Daněk – Pygmejové snů a skutečnosti, Demokratická republika Kongo

Pravlastí Pygmejů je po tisíciletí deštný prales Ituri v Kongu DR. Přes oficiálně vyhlášený konec války, zůstává tato oblast nepokojnou a zkorumpovanou zemí bez zákonů. Bambutům však zákony vládců nechybí. Žijí v souladu s přírodou a přirozeným řádem světa. Loví do sítí, putují po blátivých pralesních stezkách, tančí, zpívají.

 

Čtvrtek 20. dubna

16.00 hodin Cestovatelský biograf - Trabantem Hedvábnou stezkou (režie: Dan Přibáň a Dana Zlatohlávková)

V červenci 2007 se vydala tříčlenná expedice trabantem Hedvábnou stezkou do pouští střední Asie. Na tachometru malého žlutého trabanta se otáčí 15ti tisící kilometr. Pod jeho koly zmizela polovina Evropy i většina států střední Asie. Po šesti týdnech strávených v jeho nerozměrných útrobách společně projeli Dan Přibáň, Vladislav Růžička a Jan Martin Kozel střední Evropu, Balkán, Turecko, Írán a Turkmenistán, aby se v uzbeckém Samarkandu jejich cesta opět zlomila na západ a přes Kazachstán, Rusko a Ukrajinu je dovedla domů. 15 000 kilometrů je hodně dlouhá cesta, na které se může spousta podrobností vytratit. Proto jsme se rozhodli tyto vzpomínky přenést na DVD. Můžeme říct - Mise splněna!

 

Pátek 21. dubna

16.00 hodin Cestovatelský biograf - Století Miroslava Zikmunda (režie: Petr Horký)

Mimořádná festivalová projekce celovečerního dokumentu, který v kinech shlédlo již 55000 diváků a byl nominován na Českého lva v kategorii Dokument.

 

Neděle 23. dubna

18.00 hodin - Klára Kolouchová a Petr Jan Juračka – K2

Klára Kolouchová je jediná rodilá Češka, která kdy stála na vrcholu nejvyšší hory světa, Mt. Everestu. Je to zkušená horolezkyně, která má za sebou úspěšné výstupy na nejvyšší hory Jižní i Severní Ameriky a Evropy. Je to všemožně schopná žena, ale k fotografii a filmu si příliš hluboký vztah zatím nevybudovala. Zkrátka fotí na automat... A protože chtěla mít na svůj pokus o K2 celoživotní vzpomínku, přizvala si k sobě Petra Jana Juračku, fotografa, pilota dronů a nadšeného horala teoretika. Petr nikdy předtím nestál výš, než ve třech a půl kilometrech. Jak to celé dopadlo? No přeci světovým rekordem! Tedy... skoro. (Vstupné 80Kč, předprodej v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice)

 

Pondělí 24. dubna

16.00 hodin Cestovatelský biograf - Dokola kilem! Škoda 100 na cestách (režie: Daniel Urban)

Na začátku byl nápad, koupit staré auto a cestovat po vlastní ose po světě. Jako první etapu zvolili střední Asii, protože je dosažitelná po silnici. Sehnali Škodu 100 rok výroby 1969 pojmenovanou Barča. Na cestu vyrazili bez GPS pouze s mapou a kompasem. Skoro každý se jim smál, že to nejde. A pokud snad dojedou do Asie tak je tam určitě zabijí nebo alespoň okradou. Tito pochybovači byli hlavní hnací silou, během dvouleté přípravy na cestu. Vše na cestu si připravovali sami a celkem jim to zabralo cca 2000 hodin práce. Podařilo se jim projet celkem 15 zemí a 16 475 km. Na vlastní oči poznali život v Íránu, Turkmenistánu, Uzbekistánu, Kazachstánu a v dalších zemích. Film osobně uvede Daniel Urban!

18.00 hodin - Lucie Radová a Daniel Nytra – Srí Lanka v tuk-tuku.

1700 km, 30 dní, 15 kokosů a 1 tuk-tuk. Mladí manželé si na Srí Lance půjčili nejroztomilejší dopravní prostředek jihovýchodní Asie a vydali se křížem krážem prozkoumat ostrov. Místní jim dávali maximálně tři dny na přežití v srílanské dopravní džungli. Nakonec dali celý měsíc. Odrazili nájezdy pirátů srílanský silnic – linkových autobusů, které nikdy nezpomalí, ani když se na vás řítí v protisměru. Průměrnou rychlostí 27 km/h to švihali kolem oceánu, přes kopce čajových plantáží a málem se vyklopili jen 70 kilometrů před cílem. Nejvíce je bavilo brát stopaře a zvát se od mnichů na oběd. Přijďte se nechat inspirovat!

 

Úterý 25. dubna

16.00 hodin  Cestovatelský biograf - Sám přes Atlantik a Návrat kapitána. Unikátní dokumenty ze svých plaveb uvede osobně legendární mořeplavec Richard Konkolski.

 

18.00 hodin - Mirka a Richard Konkolští – Osamělá žena osamělého mořeplavce

Mirka Konkolská je už půl století manželkou a nejbližší spolupracovnicí nejslavnějšího českého mořeplavce moderní doby, matkou jejich syna Ríši a hlavní postavou, která stála v pozadí všech jeho velkých osamělých plaveb. Jako zkušená jachtařka se stala první českou ženou, která dokázala přeplout Atlantik (dokonce v obou směrech). Výjimečná beseda o klíčových okamžicích jejich společné cesty životem. Moderuje Petr Horký. (Vstupné 80Kč, předprodej v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice)

 

Středa 26. dubna

16.00 hodin Cestovatelský biograf - Embéčkem kolem světa (režie: Michal Vičar)

Dva bratranci, studenti psychologie a žurnalistiky, se bez jakýchkoliv znalostí automechaniky vypraví na cestu kolem světa ve stařičké, čtyřicetileté Škodě 1000 MB, Julii. Trasa vede přes čtyři světadíly (Evropa, Asie, Severní a Jižní Amerika), 20 zemí. Prožijte s nimi jejich sedmiměsíční dobrodružství.

 

18.00 hodin - Blanka Milfajtová a pan P. – Příběh opravdové vášně

Blanka je trojnásobnou držitelkou ocenění za nejlepší marmeládu na světě a na jejích výrobcích si pochutnává třeba i britská královna Alžběta II. Ale je to také zdatná cestovatelka a motonomádka. Na cestě kolem světa dokonce porodila holčičku. Jak jde skloubit cestování, práce, děti a život s tajemným panem P.? Na téhle besedě se opravdu hodně nasmějete, ale taky budete moci ochutnat vskutku exotické marmelády a dokonce ty nejlepší i vyhrát!!! (Vstupné 80Kč, předprodej v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice)

 

Čtvrtek 27. dubna

16.00 hodin - Cestovatelský biograf - Srdcaři.cz

Série deseti nejúspěšnějších epizod z pozitivního seriálu o pozitivních lidech. Adrenalin, dobrodružství a neuvěřitelné lidské osudy. Seriál osobně představí jeho režisér Miroslav Náplava.

 

20.30 hodin - Ruda Švaříček – Rusko, Mongolsko, Altaj, Kamčatka, Severní Korea

Na koních i velbloudech k nejvyšším ledovcům Mongolska. Výstupy na nejvyšší vrcholy Altaje. Syrová krajina s přátelskými jurtami. Kazaši se slavnými loveckými orly. Posvátná hora Bělucha, symbol Sibiře má být branou do Šambaly a údajně i jiného světa. Kumuluje energii i zážitky, přitahuje legendy a mýty. Kamčatka evokuje medvědinec, vychutnáme si stovku medvědů. Kontrast malebné sněhových sopek umocní všudypřítomné parádní termály. Zažijeme velryby kosatky, lachtany, tuleně, delfíny, legrační mořské vydry, papuchalky... Exotický Sachalin je předěl světů. Mořský výlet láme rekordy ruské pohostinnosti. Hrdinou mezi tygry je senzační Amur, co se skamarádil s kozlem Timurem. Nesežral ho, začali se družit... Ruská bajka naživo! Posoudíte sami...Bonusem je neuvěřitelná Severní Korea

 

Pátek 28. dubna

16.00 hodin Cestovatelský biograf - Země Karibiku. Pásmo poutavých dokumentů z tvůrčí dílny režiséra Miloše Brunnera, který projekci osobně uvede!

 

18.00 hodin - Odile Velomana a Miloš Brunner – Madagaskar

Čtvrtý největší ostrov na světě Madagaskar bývá pro svoji izolovanost označován jako „Konec světa". Tisíce kilometrů dlouhé pobřeží Madagaskaru tvoří nádherné, často liduprázdné pláže, ale i rozeklaná skaliska. Minulost se zrcadlí v přítomnosti a nadpřirozeno je samozřejmou součástí života. Tradice a magie jsou všudypřítomné. Miloš představí nejenom svoji okouzlující malgašskou manželku, ale taky uvede svůj jedinečný dokument, který na Madagaskaru několik let natáčel a takřka za něj zaplatil životem. Těšte se na dech beroucí příběh! Na závěr losování festivalových cen!

 

Podrobný program vč. doprovodných akcí na  www.neznamazeme.cz

 

 

 

12. 4. v 18 00 HODIN – vstup volný

KONCERT – ZUŠ Jižní Svahy - žákovský koncert

 

13. 4. 2017 V 18.00 HODIN

SEVERNÍ AMERIKA – AUTEM PO SEVERNÍ AMERICE – ZUZANA CRHOVÁ

Beseda z nového cyklu CESTOU NECESTOU PO KRÁSÁCH ASIE, AMERIKY, AFRIKY A AUSTRÁLIE – Mladí amatérští cestovatelé a jejich zážitky z cest po celém světě.

USA - dva rozdílné pohledy na jednu zemi. Nekonečné dálavy amerického západu. Jízda vyprahlou krajinou stejně jako lesnatými údolími či dálnicí vinoucí se podél tichomořské pobřeží.  Uchvacující přírodní krásy národních parků a procházky po nejznámějších velkoměstech této oblasti.  Poznáte s námi mimo jiné Yosemitský národní park, Grand a Antelope Canyon, Death a Monument Valley, město duchů Bodie, Lake Mono, San Francisko, LA a Las Vegas.

Kontrastně pak může působit návštěva Floridy, státu slunce, pláží, krokodýlů a zábavních parků. Cestou kolem celého státu navštívíme milionářsky ospalé West Palm Beach, Sea World v Orlandu, základnu NASA v Cape Canaveral, pláže Mexického zálivu, bažiny a mangrovové háje národního parku Everglades, doputujeme až na nejjižnější místo pevninských spojených státu Key West a cestu završíme v pulsujícím moderním Miami.

Vstupné: 50 Kč, studenti, senioři 30 Kč možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku (přízemí radnice) nebo v Alternativě před besedou.

Plakát ke stažení

 

PROGRAM PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '17»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
761 40 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČ: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky